1. Деякі ознаки та шляхи досягнення відповідності призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі засудженого.
1.1. Справедливість судового розгляду (ст.6 ЄКПЛ, Рішення КСУ № 15- рп/2004) від 2 листопада 2004 року.
1.2. Належна правова процедура (ст.2,30 КПК).
1.3. Дотримання норм матеріального (ст. ст. 50, 65, 66, 69, 69-1, 75 КК) та процесуального права (ч.1 п.2 ст. 438 КПК, ч.1 п.3 ст. 438 КПК).
1.4. Дотримання Конституційної засади рівності всіх перед законом та судом.
2. Окремі вимоги до належної правової процедури на стадії досудового розслідування, як передумови подальшого пропорційного (справедливого) покарання.
3. Важлива судова практика щодо обов ’ язку слідчого (прокурора) не тільки збирати, але й відкривати стороні захисту та надавати суду докази, які можуть бути використані для доведення невинуватості або меншого ступеня винуватості обвинуваченого, або сприяти пом’якшенню покарання.
4. Правові підстави вимагати щоб в обвинувальному акті були зазначені всі обставини які можуть бути використані судом як пом ’ якшуючи покарання.
5. Про типові та системні порушення в питанні призначення покарання.
5.1. Призначення покарання за відсутності в обвинувальному акті всіх даних характеризуючих особу та обставини правопорушення.
5.2. Не прийняття в якості пом ’ якшуючих покарання обставин, передбачених ч.1 ст.66 КК.
5.3. Відсутність обгрунтування причин не взяття в якості пом ’якшуючих покарання кожного з інших обставин, відповідно до положень ч.2 ст.66 КК.
5.4. Відсутність підтвердження нібито врахування перелічених у вироку суду обставин, (що не відповідає суворості покарання).
5.5. Безпідставне застосування судами деяких обставин в обгрунтування надмірної суворості покарання, всупереч вимогам ч.4 ст. 67 КК України яка забороняє при призначенні покарання враховувати ознаки кримінального правопорушення, що впливають на його кваліфікацію, як таку, що його обтяжує.
5.6. Різна міра покарання та її обгрунтування в аналогічних провадженнях.
6. Аналіз важливої судової практики щодо призначення покарання.
7. Висновки.
Звертаємо увагу слухачів, що вартість участі для осіб, які не є адвокатами, відрізняється.
Звертаємо увагу адвокатів, що перед лекцією та після її завершення слід відсканувати QR-код, який буде відображено на екрані вебінарної кімнати.
На помічників, стажистів та інших учасників вебінару процедура сканування QR-коду не поширюється.