Історія свята
1998 рік, Токіо, осінь, 13 листопада. Відкривається перша конференція Всесвітнього руху доброти (World Kindness Movement), яка збирає волонтерів та ентузіастів з Австралії, Канади, Японії, Сінгапуру, Тайланду, Великобританії та США. Учасники конференції запропонували обрати 13 листопада Всесвітнім днем Доброти. Офіційне затвердження Всесвітнього дня Доброти відбулось у 2000 році на третій конференції Всесвітнього руху доброти.
Ви спитаєте
Яка мета запровадження цього Дня, якщо у світі і так багато волонтерів, благодійних організацій, спільнот, які намагаються робити цей світ краще? Відкриваємо «Декларацію доброти» Всесвітнього руху доброти та читаємо: «Ми визнаємо фундаментальну важливість простої людської доброти, як основної умови, що приносить задоволення та осмислення життя, і цим документом проголошуємо створення Всесвітнього руху доброти. Ми намагатимемося об'єднатися через організації в кожній країні та, за допомогою створення всесвітньої мережі, створити більш добрий та повний співчуття світ».
Актуальність
Світ змінюється, замість реального спілкування ми занурюємось у соціальні мережи та месенджери, замість вручення букета квітів на день народження, надсилаємо електронну листівочку, або, у кращому випадку, замовляємо кур’єрську доставку квітів. Нам ніколи зустрітись особисто та висловити добрі почуття і емоції тим, хто їх найбільше заслуговує – людям похилого віку, хворим, інвалідам. Пандемія та локдауни змусили «перейти у діджитал» навіть самих активних прихильників офлайн спілкування. Доброти стає менше, але Всесвітній день Доброти нагадує нам, що робити добро зовсім не складно і результат нашого вчинку збагатить світ.
Ще одна мета цієї дати
Всесвітній день доброти демонструє здатність об’єднувати людей різних націй, рас, віросповідань.
Робити добро легко, головне – почати.
«Добро – дітям» як ключовий орієнтир сучасного світу
Пріоритетність прав дітей у суспільстві, «формула» щасливого дитинства та принцип якнайкращого забезпечення інтересів дитини закріплені у базових документах:
- Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод (1950) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_004#Text ;
— Декларація прав дитини (1959) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_384#Text ;
— Конвенція ООН про права дитини (1989) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_021#Text ;
— Європейська конвенція про здійснення прав дітей (1996) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/994_135#Text ;
— Всесвітня декларація про забезпечення виживання, захисту і розвитку дітей (1990) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_075#Text ;
— Конституція України (1996) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80#Text ;
— Сімейний кодекс України (2002) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14#Text ;
— Закон України «Про охорону дитинства» (2001) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2402-14#Text
Як зробити цей світ добрішим?
Мистецтво доброти у добрих вчинках і важливо навчити дитину піклуватися про інших, власним прикладом і проявами турботи демонструвати наскільки добри справи спроможні підвищити рівень щастя у сім’ї та у суспільстві вцілому.
Вашій увазі сім маленьких вчинків, які можливо зробити у цей День:
- пригостіть членів сім’ї вдома чи колег в офісі смаколиками,
- побажайте гарного дня один одному та сусідам у ліфті,
- наповніть годівничку для птахів,
- зробить благодійний внесок для притулку тварин,
- дізнайтесь, як можна стати Святим Миколаєм для дітлахів у дитячих будинках чи лікарнях і виконайте бажання бодай одного малюка 19 грудня,
- обійміть своїх близьких і скажіть їм, що вони для Вас найкращі,
- напишіть або зателефонуйте друзям, розкажіть їм про цей День та запропонуйте зробити один добрий вчинок.
Цікавий інформаційний ресурс:
Надихнутися творити добро можливо на ресурсі https://www.randomactsofkindness.org/, що містить тематичні історії, плакати, календарі, матеріали для освітян і ще багато корисних ідей та порад.
Теплого і натхненного Вам Всесвітнього дня Доброти!
Цей день на КАЛЕНДАРІ ДИТИНСТВА позначила Надія Тарасова, адвокат, член команди Центру «Адвокат дитини» ВША НААУ