29.01.2024 у Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону України «Про внесення змін до пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство)» щодо визначення права розпорядження репродуктивними клітинами у разі загибелі (визнання померлим) їх власника»
Метою законопроєкту є унормування можливості розпорядження репродуктивними клітинами у разі загибелі (визнання померлим) їх власника – Захисника України.
Проєкт передбачає у разі загибелі або визнання померлою в установленому порядку особи, репродуктивні клітини якої зберігаються, розпорядження ними здійснюється спадкоємцем (спадкоємцями) такої особи у порядку та у строки, встановленими Кабінетом Міністрів України.
При цьому на Кабінет Міністрів України покладається обов’язок у тижневий строк з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із ним.
📌 Детальніше за посиланням:
29.01.2024 у Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України з метою вирішення питання зберігання та використання репродуктивних клітин загиблих/померлих учасників війни»
Метою законопроєкту є вирішення питання зберігання та використання репродуктивних клітин загиблих/померлих учасників війни, а також перенесення дати набрання чинності «проблемної» норми із Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство)» (3496-IX від 22.11.2023), яка передбачає, що «у разі загибелі або визнання померлою в установленому порядку особи, репродуктивні клітини якої зберігаються, їх зберігання припиняється з подальшою утилізацією».
Законопроєктом запропоновані зміни до законів «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство)» – з метою вирішення питання зберігання та використання репродуктивних клітин загиблих/померлих учасників війни їхними близькими родичами.
📌 Детальніше за посиланням:
30.01.2024 на громадське обговорення винесено проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України»
Проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України» (далі – проєкт акта) розроблено з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2023 р. № 757 «Деякі питання доступності інформаційно-комунікаційних систем та документів в електронній формі» з метою передбачення функціональних вимог до доступності інформаційних, електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем у сфері охорони здоров’я та документів в електронній формі, що публікуються на вебсайтах (вебпорталах) і вебресурсах Міністерства охорони здоров’я України.
Так, проєктом акта передбачається внесення змін до 75 наказів Міністерства охорони здоров’я України. Крім того, наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25 липня 2022 року № 1317 «Про функціонування інформаційної системи «Моніторинг соціально значущих хвороб», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09 вересня 2022 р. за № 1031/38367, впроваджено інформаційну систему «Моніторинг соціально значущих хвороб» у промислову експлуатацію та визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства охорони здоров'я України від 19 жовтня 2012 року № 818 «Про затвердження Порядку ведення реєстру хворих на туберкульоз», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2012 року за № 1864/22176. У зв’язку з цим, у низці наказів Міністерства охорони здоров’я України посилання на реєстр хворих на туберкульоз пропонується замінити на інформаційну систему «Моніторинг соціально значущих хвороб». Водночас, положення Методики створення формулярів лікарських засобів, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 22 липня 2009 року № 529, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 жовтня 2009 року за № 1003/17019, пропонується привести у відповідність до Закону України «Про медіа» шляхом заміни терміну «засоби масової інформації» терміном «медіа».
📌 Детальніше за посиланням:
30.01.2024 у Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження генофонду Українського народу»
Проєкт закону розроблений з метою збереження генофонду Українського народу, а також врегулювання питання соціального захисту військовослужбовців в частині забезпечення їх права на біологічне батьківство (материнство).
Проєктом закону пропонується:
1) підпункт третій пункту другого розділу II. Прикінцеві та перехідні положення Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство)» викласти в новій редакції, якою передбачити, що у разі загибелі або визнання померлою в установленому порядку особи, репродуктивні клітини якої зберігаються, їх безоплатне зберігання відповідно до цього Закону здійснюється протягом 3х років з моменту загибелі цієї особи, а після закінчення цього строку подальше зберігання таких клітин може бути продовжене за рахунок іншої особи, визначеної у розпорядженні особи щодо власних репродуктивних клітин;
2) доповнити статтю 281 Цивільного кодексу України новою частиною, яка передбачатиме, що фізична особа, репродуктивні клітини якої зберігаються відповідно до законодавства, має право розпорядитися ними на випадок своєї смерті. При цьому розпорядження, а також застосування допоміжних репродуктивних технологій із використанням відповідних репродуктивних клітин здійснюється згідно з порядком та умовами, встановленими законодавством;
3) статтю 123 Сімейного кодексу України доповнити новою частиною, якою передбачити, що у разі використання для зачаття дитини репродуктивних клітин особи, яка здійснила відповідне розпорядження на випадок своєї смерті, ця фізична особа визнається батьком або матір’ю народженої у такий спосіб дитини;
4) установити, що волевиявлення особи вчиненні та посвідчені нотаріально до введення в дію цього Закону щодо власних репродуктивних клітин, є підставою для застосування допоміжних репродуктивних технологій із використанням цих репродуктивних клітин.
📌 Детальніше за посиланням:
30.01.2024 у Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону України «Про внесення змін до статті 281 Цивільного кодексу України щодо збереження генофонду Українського народу»
Проєкт закону розроблений з метою збереження генофонду Українського народу та усунення прогалини цивільному законодавстві.
Проєктом закону пропонується доповнити статтю 281 Цивільного кодексу України новою частиною, яка передбачатиме, що фізична особа, репродуктивні клітини якої зберігаються відповідно до законодавства, має право розпорядитися ними на випадок своєї смерті. При цьому розпорядження, а також застосування допоміжних репродуктивних технологій із використанням відповідних репродуктивних клітин здійснюється згідно з порядком та умовами, встановленими законодавством.
Також пропонується установити, що волевиявлення особи вчиненні та посвідчені нотаріально до введення в дію цього Закону щодо власних репродуктивних клітин, є підставою для застосування допоміжних репродуктивних технологій із використанням цих репродуктивних клітин.
📌 Детальніше за посиланням:
31.01.2024 у Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону України «Про внесення змін до прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство)»
Метою законопроєкту є створення державних гарантій щодо збереження можливості біологічного батьківства/материнства для захисників та захисниць України у випадку їх смерті.
Законопроєктом пропонується видалення із прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство)» підпункту 3 пункту 2, який забороняє можливість посмертного біологічного батьківства (материнства) та передбачає, що у разі загибелі або визнання померлою в установленому порядку особи, репродуктивні клітини якої зберігаються, їх зберігання припиняється з подальшою утилізацією.
📌 Детальніше за посиланням:
31.01.2024 у Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про страхування» та деяких інших законодавчих актів України щодо обов’язкового страхування відповідальності медичних працівників»
Проєкт закону розроблено з метою забезпечення належного механізму відшкодування збитків, які були завдані пацієнту, шляхом обов’язкового укладання договору страхування цивільно-правової відповідальності медичних, фармацевтичних працівників за шкоду, яку завдано у зв’язку з виконанням ними професійних обов’язків.
Проєкт акту передбачає внесення змін до ЗУ «Про страхування», а саме віднести до обов’язкових видів страхування - страхування цивільно-правової відповідальності медичних, фармацевтичних працівників за шкоду, яку може бути завдано у зв’язку з виконанням ними професійних обов’язків.
Також змінами до Основ законодавства України про охорону здоров’я запропоновано встановити заборону розпочинати професійну діяльність медичним та фармацевтичним працівникам без укладення договору страхування їх цивільно-правової відповідальності за шкоду, яку може бути завдано у зв’язку з виконанням ними професійних обов’язків.
📌 Детальніше за посиланням:
31.01.2024 прийнято наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Змін до Плану діяльності Міністерства охорони здоров’я України з підготовки проєктів регуляторних актів на 2024 рік» № 162
План діяльності МОЗ України доповнено, а саме розділ «Проєкти наказів Міністерства охорони здоров’я України», новими позиціями, зокрема: щодо необхідності прийняття наказу МОЗ України «Деякі питання утворення трирівненої лабораторної мережі з діагностики туберкульозу в системі протитуберкульозної медичної допомоги населенню».
З метою удосконалення організації та забезпечення якісних послуг з діагностики туберкульозу пацієнтам, спрямованих на раннє виявлення туберкульозу, надання медичної допомоги, хворим на туберкульоз.
📌 Детальніше за посиланням:
01.02.2024 прийнято наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Стандарту медичної допомоги «Медичний аборт (у терміні від 12 до 22 тижнів)» № 170
Міністерство охорони здоров’я України затвердило Стандарт медичної допомоги «Медичний аборт (у терміні від 12 до 22 тижнів)».
📌 Детальніше за посиланням:
01.02.2024 прийнято наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Змін до Плану діяльності Міністерства охорони здоров’я України з підготовки проєктів регуляторних актів на 2024 рік» № 171
План діяльності МОЗ України доповнено, а саме розділ «Проєкти постанов Кабінету Міністрів України», новими позиціями, зокрема: щодо необхідності прийняття постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики формування ціни для придбання плазми для фракціонування».
З метою затвердження єдиного механізму формування ціни придбання плазми для фракціонування у суб’єктів системи крові державної та комунальної форм власності.
📌 Детальніше за посиланням:
01.02.2024 на громадське обговорення винесено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 червня 2014 р. № 205»
Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 червня 2014 року № 205» (далі – проєкт постанови) розроблено з метою приведення Порядку надання медичної допомоги хворим на туберкульоз особам, взятим під варту, чи які тримаються в установах виконання покарань, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 червня 2014 року № 205, у відповідність до вимог Закону України «Про подолання туберкульозу в Україні».
Проєктом постанови пропонується внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 25 червня 2014 року № 205 «Про затвердження Порядку надання медичної допомоги хворим на туберкульоз особам, взятим під варту, чи які тримаються в установах виконання покарань» та Порядку надання медичної допомоги хворим на туберкульоз особам, взятим під варту, чи які тримаються в установах виконання покарань, затвердженого цією постановою.
📌 Детальніше за посиланням:
02.02.2024 на громадське обговорення винесено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики формування ціни для придбання плазми для фракціонування»
Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики формування ціни для придбання плазми для фракціонування» (далі – проєкт постанови КМУ), розроблений з метою визначення єдиного механізму формування ціни придбання плазми для фракціонування суб’єктами господарювання будь-якої форми власності та суб’єктами господарювання, що здійснюють виробництво препаратів крові на території України, у суб’єктів системи крові державної та комунальної форм власності.
Проєктом постанови КМУ пропонується затвердити Методику формування ціни для придбання плазми для фракціонування.
📌 Детальніше за посиланням: