
17.04.2025 у Верховній Раді України зареєстровано проєкт закону «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини»
Метою проєкту є удосконалення правових засад діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та підвищення його інституційної спроможності у відповідності до міжнародних стандартів захисту прав людини задля підвищення рівня додержання прав і свобод людини в Україні.
Законопроєктом пропонується нова редакція Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» та внести зміни до Законів України, «Про державну таємницю», «Про звернення громадян», «Про охорону дитинства», «Про міжнародні договори України», «Про Державний реєстр виборців», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Про запобігання корупції», «Про державну службу», а також до Регламенту Верховної Ради України, затвердженого Законом України «Про Регламент Верховної Ради України».
Нова редакція Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» відповідає Паризький та Венеційським принципам, кращим практикам європейських країни та законодавству ЄС.
Щодо призначення на посаду, звільнення з посади, припинення повноважень та відмова від складання присяги Уповноваженого передбачається зниження вікового цензу для кандидатів на посаду Уповноваженого з 40 до 35 років, впровадити нову процедуру призначення на посаду Уповноваженого з чітким визначенням строків для кожного етапу її проходження, затвердити перелік документів, які подає кандидат на посаду.
Щодо організації діяльності Уповноваженого передбачається визначити повноваження Керівника Секретаріату в частині організації роботи Секретаріату, звільнення та призначення з посад працівників Секретаріату, можливість фінансування діяльності Уповноваженого за рахунок джерел, передбачених міжнародними договорами України або проєктами міжнародної технічної допомоги, зареєстрованими в установленому порядку, обмеження щодо зменшення розміру видатків на здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини, впровадження посад, чітких вимог та особливостей до представників Уповноваженого, визначити умови оплати праці Уповноваженого, його представників і працівників Секретаріату Уповноваженого та гарантії їх соціального захисту.
📌 Детальніше за посиланням:
https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/56212
15.04.2025 прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 11 Положення про індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю» № 441
Кабінет Міністрів України вніс зміну до пункту 11 Положення про індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2007 р. № 757 (Офіційний вісник України, 2007 р., № 39, ст. 1547; 2020 р., № 20, ст. 763), доповнивши його абзацом такого змісту:
«Відомості, що містяться в індивідуальній програмі, внесені фахівцями експертної команди в електронну систему щодо оцінювання повсякденного функціонування особи та передані до Єдиної інформаційної системи соціальної сфери шляхом електронної інформаційної взаємодії, відображаються в електронному кабінеті особи на Соціальному веб-порталі електронних послуг Мінсоцполітики (за технічної можливості)».
📌 Детальніше за посиланням:
17.04.2025 прийнято наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Стандарту медичної допомоги «Нудота і блювання під час вагітності. Надмірне блювання вагітних»» № 667
Міністерство охорони здоров’я України затвердило Стандарт медичної допомоги «Нудота і блювання під час вагітності. Надмірне блювання вагітних», що додається.
📌 Детальніше за посиланням:
17.04.2025 прийнято наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Стандарту медичної допомоги «Невогнепальні травми м’яких тканин щелепно-лицевої ділянки»» № 666
Міністерство охорони здоров’я України затвердило Стандарт медичної допомоги «Невогнепальні травми м’яких тканин щелепно-лицевої ділянки», що додається.
📌 Детальніше за посиланням:
16.04.2025 прийнято наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про внесення змін до складу робочої групи МОЗ України з питань визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період для потреб галузі охорони здоров’я» № 651
Міністерство охорони здоров’я України внесло зміни до складу робочої групи МОЗ України з питань визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період для потреб галузі охорони здоров’я, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 15 квітня 2024 року № 635, виклавши його у новій редакції, що додається.
📌 Детальніше за посиланням:
14.04.2025 на громадське обговорення винесено проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку надання медичної допомоги з катамнестичного спостереження за новонародженими та дітьми віком до 3 – х років із групи ризику затримки розвитку та/або виникнення хронічних захворювань»
Метою проєкту наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку надання медичної допомоги з катамнестичного спостереження за новонародженими та дітьми віком до 3 - х років із групи ризику затримки розвитку та/або виникнення хронічних захворювань» (далі – проєкт акта) є нормативне врегулювання питання здійснення катамнестичного спостереження за новонародженими та дітьми віком до трьох років, які належать до груп ризику затримки розвитку та/або виникнення хронічних захворювань, з метою ранньої ідентифікації факторів ризику, своєчасного виявлення відхилень у розвитку та впровадження профілактичних, діагностичних і корекційних заходів для мінімізації негативних наслідків для здоров’я дітей із групи ризику.
Проєкт акта спрямований на визначення організаційно – методичних аспектів медичного нагляду за дітьми з групи ризику затримки розвитку та/або виникнення хронічних захворювань, які потребують особливої уваги.
Згідно з проєктом акта, визначається категорія дітей, які підлягають катамнестичному спостереженню. Важливою частиною проєкту акта є чітке визначення періодичності та методів проведення медичних оглядів і обстежень, що включають регулярну оцінку стану здоров'я дитини, її фізичного і психічного розвитку, а також раннє виявлення порушень.
Проєктом акта передбачено обов’язки медичних працівників щодо проведення катамнестичного спостереження, оформлення медичних висновків, надання рекомендацій батькам або законним представникам. Встановлюється мультидисциплінарний підхід до ведення дітей із груп ризику із залученням лікарів різних спеціальностей.
📌 Детальніше за посиланням: