03.09.2024 у Верховній Раді України зареєстровано проєкт постанови «Про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань правового статусу, медичного забезпечення, психологічної підтримки й соціального захисту ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей»
Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України з питань правового статусу, медичного забезпечення, психологічної підтримки й соціального захисту ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей (далі – Тимчасова спеціальна комісія) буде правонаступницею Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань правового статусу, соціальної підтримки, медичного забезпечення ветеранів війни, військовослужбовців, Захисників і Захисниць та членів їх сімей, яка була утворена Постановою Верховної Ради України № 3309-IX від 9 серпня 2023 року.
Це пов’язано, зокрема, з тим, що на сьогодні при Тимчасовій спеціальній комісії Верховної Ради України з питань правового статусу, соціальної підтримки, медичного забезпечення ветеранів війни, військовослужбовців, Захисників і Захисниць та членів їх сімей продовжують роботу дві робочі групи щодо внесення до Верховної Ради України законопроєктів, що стосуються: встановлення й надання статусу учасника бойових дій добровольцям, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, а також осіб, які у складі добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ) і добровольчих формувань Сил територіальної оборони Збройних Сил України й інших добровольчих формувань та доцільності використання результатів прицільних рентгенограм у процесі дентальної ідентифікації та експертної оцінки якості надання стоматологічної допомоги в Україні для встановлення особи загиблого або зниклого на війні, які й надалі залишаються актуальними та потребують законодавчого врегулювання.
Проєктом Постанови передбачено утворення Тимчасової спеціальної комісії, визначено її кількісний та персональний склад, передбачено мету та завдання створення, термін подання звітів.
📌 Детальніше за посиланням:
https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/44825
02.09.2024 у Верховній Раді України зареєстровано проєкт постанови «Про деякі питання здійснення парламентського контролю з питань розслідування можливих фактів порушень законодавства України щодо фінансування лікування та реабілітації військовослужбовців у медичних закладах»
Постановою Верховної Ради України № 3397-IX від 21 вересня 2023 року утворено Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань розслідування можливих фактів порушень законодавства України щодо фінансування лікування та реабілітації військовослужбовців у медичних закладах (далі – Тимчасова слідча комісія) та визначено строк її діяльності – один рік з дня її утворення.
Основними завданнями Тимчасової слідчої комісії визначено:
-
розслідування можливих фактів порушень законодавства України щодо фінансування лікування та реабілітації військовослужбовців у відповідних медичних закладах;
-
аналіз причин можливих порушень законодавства України щодо фінансування лікування та реабілітації військовослужбовців.
Метою прийняття проекту Постанови є подання звіту про виконану роботу, підбиття підсумків діяльності Тимчасової слідчої комісії та продовження здійснення парламентського контролю шляхом утворення Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування можливих фактів порушень законодавства України щодо фінансування лікування та реабілітації військовослужбовців у медичних закладах у складі, передбаченому пунктами 3, 4 Постанови Верховної Ради України від 21 вересня 2023 року № 3397-IX "Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих фактів порушень законодавства України щодо фінансування лікування та реабілітації військовослужбовців у медичних закладах".
📌 Детальніше за посиланням:
https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/44819
06.09.2024 прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 334 і від 19 травня 2021 р. № 497» № 1024
Кабінет Міністрів України вніс до постанов Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 334 “Про затвердження Порядку здійснення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр за спеціальностями галузі знань “22 Охорона здоров’я” (Офіційний вісник України, 2018 р., № 40, ст. 1402; 2019 р., № 32, ст. 1150; 2021 р., № 33, ст. 1932, № 84, ст. 5379; 2023 р., № 52, ст. 2918, № 95, ст. 5642) і від 19 травня 2021 р. № 497 “Про атестацію здобувачів ступеня фахової передвищої освіти та ступенів вищої освіти на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту” (Офіційний вісник України, 2021 р., № 42, ст. 835) зміни, що додаються.
📌 Детальніше за посиланням:
04.09.2024 прийнято наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Змін до Плану діяльності Міністерства охорони здоров’я України з підготовки проєктів регуляторних актів на 2024 рік» № 1536
План діяльності МОЗ України доповнено, а саме розділ «Проєкти постанов Кабінету Міністрів України», новими позиціями, зокрема: щодо необхідності прийняття постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 липня 2024 р. № 857».
Метою прийняття даного документу є забезпечення удосконалення порядку функціонування електронної системи обліку вирощених рослин конопель для медичних цілей, переміщення таких рослин, продуктів їх переробки, рослинної субстанції канабісу, вироблених (виготовлених) із них лікарських засобів на всіх етапах обігу (далі – електронна інформаційна система обліку), удосконалення порядку здійснення обліку та забезпечення простежуваності обігу конопель для медичних цілей, продуктів їх переробки, рослинної субстанції канабісу, вироблених (виготовлених) із них лікарських засобів.
📌 Детальніше за посиланням:
04.09.2024 прийнято наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Переліків лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 23 серпня 2024 року» № 1537
МОЗ України затвердило такі документи, що додаються:
1) Перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 23 серпня 2024 року;
2) Перелік медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 23 серпня 2024 року.
📌 Детальніше за посиланням:
04.09.2024 прийнято наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про утворення робочої групи з проведення приймальних випробувань програмного забезпечення «Електронна інформаційна система обліку вирощених рослин конопель для медичних цілей, переміщення таких рослин, продуктів їх переробки, рослинної субстанції канабісу, вироблених (виготовлених) із них лікарських засобів на всіх етапах обігу» та затвердження її складу» № 1540
МОЗ України утворило робочу групу з проведення приймальних випробувань програмного забезпечення «Електронна інформаційна система обліку вирощених рослин конопель для медичних цілей, переміщення таких рослин, продуктів їх переробки, рослинної субстанції канабісу, вироблених (виготовлених) із них лікарських засобів на всіх етапах обігу» та затвердити її склад, що додається.
📌 Детальніше за посиланням:
05.09.2024 на громадське обговорення винесено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів»
Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», (далі ‒ проєкт постанови), розроблений з метою приведення переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 травня 2000 року № 770 (далі ‒ Перелік) у відповідність до міжнародних договорів України та посилення державного контролю за обігом засобів і речовин у зв’язку з їх особливою небезпечністю для життя і здоров’я людей.
Проєктом постанови передбачено внесення змін до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 травня 2000 року № 770.
📌 Детальніше за посиланням:
04.09.2024 на громадське обговорення винесено проєкт Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб»
Метою розробки нового Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (далі – проєкт акта) є приведення законодавства в цій сфері у відповідність до законодавства про систему громадського здоровʼя та виконання доручення Верховної Ради України Уряду України щодо розробки зазначених змін, передбаченого абзацом третім пункту п’ятого Розділу IX «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про систему громадського здоров’я» (далі – Закон про систему громадського здоров’я).
Новим Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» пропонується:
1) визначити законодавчі засади проведення вакцинації, зокрема встановити повноваження МОЗ щодо визначення переліку інфекцій, яким можна запобігти вакцинацією, переліку обов’язкових щеплень, календаря щеплень (переліку профілактичних щеплень за віком та оптимальних строків їх проведення), переліку щеплень за станом здоров’я та за епідемічними показаннями;
2) чітко визначити джерела фінансування проведення зазначених видів профілактичних щеплень;
3) встановити вимоги до імунобіологічних лікарських засобів та контроль за їх якістю та застосуванням, зокрема за дотриманням умов холодового ланцюга;
4) доповнити законодавство термінами «побічні реакції» та «несприятливі події після вакцинації» та встановити порядок належного реагування у разі їх настання;
5) осучаснити положення про права та обов’язки громадян та громадських об’єднань, юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців у цій сфері, а також про права та обов’язки осіб, які хворіють на інфекційні хвороби або є бактеріоносіями;
6) оновити законодавче регулювання надання медичної допомоги людям, які хворіють на лепру;
7) уточнити повноваження Кабінету Міністрів України та МОЗ в сфері захисту людей від інфекційних хвороб;
📌 Детальніше за посиланням:
03.09.2024 на громадське обговорення винесено проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку обліку, зберігання, транспортування біологічно патогенних агентів»
Проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку обліку, зберігання, транспортування біологічно патогенних агентів» (далі – проєкт акта) розроблено з метою встановлення єдиних уніфікованих механізмів обліку, зберігання, транспортування біологічно патогенних агентів в межах території України, міжнародних перевезень з території України на територію іноземної держави, з території іноземної держави на територію України, транзитом через територію України, та спрямований на недопущення порушення правил поводження з біологічними патогенними агентами.
Проєктом акта пропонується затвердити Порядок обліку, зберігання, транспортування біологічно патогенних агентів.
📌 Детальніше за посиланням: