07.12.2016 р. було прийнято Постанову Кабінету Міністрів України № 921, якою визначався Порядок організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних. Зазначена постанова втратила чинність 05.01.2023 р., але було передбачено, що мають подаватися повідомлення про реєстрацію, ліквідацію підприємств, установ та організацій. Також існував пункт 14, який передбачав: «14. Державні органи, підприємства, установи та організації (крім СБУ) в семиденний строк інформують відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки про призначення, переміщення і звільнення керівного складу та осіб, відповідальних за ведення військового обліку» (редакція від 06.02.2019 р.).
До цього періоду час у нас в Україні діяла Інструкція з організації ведення військового обліку, військовозобов'язаних і призовників в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах, яка була затверджена наказом Міністра оборони України № 660 від 15.12.2010 р. У зазначеній інструкції було передбачено, що згідно з частиною 4 статті 34 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", керівники підприємств, установ, організацій і навчальних закладів незалежно від підпорядкування і форм власності здійснюють персональний облік військовозобов'язаних та призовників за місцем їх роботи або навчання. У той же час, Інструкція 2010 року не містила чіткої вимоги, що необхідно подавати повідомлення про призначення керівника на посаду до військового комісаріату.
Відтак, якщо керівник був призначений наказом до набуття чинності Постанови № 921, підприємство, установи, організації не було зобов’язано подавати будь-які повідомлення про призначення такого керівника на посаду до військового комісаріату (сьогодні до ТЦК та СП). Сьогодні ж застосовуються вимоги Постанови № 1487, яка передбачає відповідальність за неподання інформації про керівника у розмірі від 34 000.00 грн. до 59 500.00 грн.