Законодавець пропонує змінити строк звернення до суду про стягнення заробітної плати
Ганна Лисенко, адвокат, член Комітету з трудового права НААУ, партнер АО «Адвокатська сім’я Лисенко»
Лисенко Ганна
01.04.2024

22.03.2024 у Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону 11107 «Про внесення змін до статті 233 Кодексу законів про працю України щодо забезпечення права застосування необмеженого строку звернення працівника до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати».

Варто відзначити, що наразі діє норма ст. 233 КЗпП, яка надає працівнику право звернутись до суду про виплату всіх сум, що належать працівникові при звільненні, - у тримісячний строк з дня одержання ним письмового повідомлення про суми, нараховані та виплачені йому при звільненні.

Натомість законопроєктом пропонується не обмежувати строк звернення працівника до суду про стягнення з/п та інших виплат.

Зокрема, згідно з проєктом Закону, пропонується внести зміни до статті 233 Кодексу законів про працю України:

·у частині другій слова та знак «, а у справах про виплату всіх сум, що належать працівникові при звільненні, - у тримісячний строк з дня одержання ним письмового повідомлення про суми, нараховані та виплачені йому при звільненні (стаття 116)» виключити;

·доповнити реченням другим такого змісту:

«У разі порушення роботодавцем законодавства про оплату праці звернення працівника до суду з позовом про стягнення заробітної плати, яка йому належить, тобто усіх виплат, на які працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій, установлених законодавством, без обмеження будь-яким строком незалежно від того, чи були такі суми нараховані роботодавцем».

Звернено увагу, що подібна норма вже була раніше, і не обмежувала строк звернення до суду про стягнення заробітної плати. Але декілька років тому було змінено строк звернення до суду і встановлено 3 місяці з дня отримання письмового повідомлення про нараховані та виплачені кошти при звільненні.

Також нагадаємо, що згідно зі ст. 117 КЗпП стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунків при звільненні обмежено 6 місяцями.

Слідкуємо за законопроєктом, а поки дотримуємося, встановлених ст. 233 КЗпП, строків звернення до суду.