У Вищій школі адвокатури НААУ відбувся семінар з міжнародного кримінального права, організований Міжнародною асоціацією адвокатів (ІВА) у партнерстві з Національною асоціацією адвокатів України (UNBA).
Відкриваючи другий семінар, спільно організований ІВА та UNBA, Лідія Ізовітова звернулася з вітальним словом до спікерів і учасників заходу.
Висловлюючи вдячність IBA за навчальний проєкт, який є глибоким поглядом на особливості міжнародного правосуддя та міжнародного права, Голова НААУ, РАУ відзначила давнє міжнародне партнерство правових співтовариств, упродовж якого уже сформовано успішний досвід співпраці і взаємного збагачення досвідом розбудови інституту адвокатури та розвитку стандартів адвокатської професії.
“Надзвичайно цінно, що до цього курсу долучені не лише відомі науковці, але й практики — юристи, які безпосередньо працювали під час резонансних міжнародних процесів”,- підкреслила Голова НААУ, РАУ.
У доповіді наголошено на широкій популярності теми міжнародного кримінального права не лише серед юридичних професій. Останнім часом в українському медіа просторі надзвичайно багато коментарів стосовно роботи Міжнародного кримінального суду, спеціального трибуналу, що буде ще створений, а також Міжнародного суду ООН.
Лідія Ізовітова зауважила на внесенні пропозиції щодо спільних навчань українських суддів, адвокатів, прокурорів та наших міжнародних колег. На її думку, така взаємодія принесе очевидні переваги, і вона доводить, наскільки важливо, щоб професійні спільноти юристів мали спільне розуміння, підходи і рівень кваліфікації.
За словами Лідії Павлівни, Національна асоціація адвокатів України неодноразово виступала за те, щоб інтегрувати курси професійного навчання і підвищення кваліфікації проводити разом для адвокатів, суддів та прокурорів. Ця ідея час від часу обговорювалася на різних етапах реформи в сфері правосуддя. З огляду на отримання Україною статусу кандидата до ЄС правосуддя знову опинилося у фокусі підвищеної уваги наших міжнародних партнерів Голова НААУ вважає доцільним розглянути цей інтегральний підхід до підвищення кваліфікації.
Аудиторію учасників семінару сьогодні складають не лише адвокати, але і судді національних судів. Це свідчення того, що НААУ і Вища школа адвокатури вже роблять перші практичні кроки, щоб на спільних платформах різні юридичні спільноти могли проходити навчальні курси.
“Я думаю, що це важливо не лише для ефективності правосуддя в Україні, але це і в інтересах всіх наших громадян, чиї права ми представляємо, захищаємо і відстоюємо в судах”, — наголосила Лідія Ізовітова.
На її думку, матерія для вивчення начебто єдина, однак інструментарій реалізації завдань у кожної юридичної професії свій.
Передаючи слово модераторам семінару Лідія Ізовітова побажала усім плідної роботи і цікавої дискусії.
Участь у заході взяв Девід Толберт, Секретар Спеціального трибуналу по Лівану і колишній президент Міжнародного центру перехідного правосуддя. У змістовній частині семінару з доповідями виступили відомі експерти з питань захисту в Міжнародному кримінальному суді Сарета Ашраф, Лінда Картер, Лейла Садат, Вільям Шабас, Майкл Шарф.
Про виступи міжнародних експертів з питань захисту в Міжнародному кримінальному суді відповідно до програми семінару, дискусію та відповіді на питання українських адвокатів, юристів, суддів дізнавайтеся з новин на платформі Вищої школи адвокатури НААУ.