Про практичні аспекти відповідальності лікаря за завдану пацієнту шкоду дізнавайтеся під час вебінару адвоката Яни Бабенко
Лікуючим лікарем-хірургом не було виконано у повному обсязі діагностичний алгоритм хворому, що призвело до встановлення неточного діагнозу і неповноцінної лікувальної тактики та спричинило смерть пацієнта.
Лікар не ініціював зібрання консиліуму лікарів за участю хірурга, а також проходження хворим рентген-дослідження, УЗД, здачі аналізів крові, що зумовило ненадання потерпілому необхідної медичної допомоги та в кінцевому випадку призвело до летальних наслідків.
Усі зазначені вище ситуації свідчать про неналежне виконання медичними працівниками своїх професійних обов’язків, що призводить як до настання кримінально-правової, так і цивільно-правової відповідальності. Адже у такому разі постає питання про відшкодування моральної та майнової шкоди.
Відшкодування заподіяної здоров’ю шкоди та оскарження неправомірних рішень і дій працівників, закладів та органів охорони здоров’я є складовими права на охорону здоров’я.
Встановлення відповідальності за порушення прав і законних інтересів громадян у сфері охорони здоров’я є однією з гарантій реалізації прав громадян у сфері охорони здоров’я.
• Які особливості настання договірної та деліктної відповідальності медичних працівників, випадки їх поєднання та розмежування на практиці?
• Які обставини потребують доказування? Якими є ключові аксіоми презумпції вини заподіювача шкоди?
• До кого подається позов?
• Як розрахувати майнову та моральну шкоду?
– відповіді на ці питання надасть адвокат, член Центру медичного права ВША НААУ – Яна Бабенко під час вебінару «Відповідальність лікаря за завдану пацієнту шкоду (практичні аспекти)».
Зареєструватися на захід з підвищення кваліфікації адвокатів можна за покликанням: https://cutt.ly/a9SvgTr