Досить часто трапляються випадки, коли роботодавці ухиляються від оформлення трудових відносин з метою економії коштів, або ж підміняють трудові відносини укладенням цивільно-правового договору, що призводить до порушення прав, а відповідно до виникнення трудових спорів.
Чому важливо встановити факт трудових відносин? Насамперед значимість встановлення факту трудових відносин полягає у тому, що за його наявності створюються підстави для реалізації працівником ряду трудових прав, зокрема на заробітну плату, гарантійних, компенсаційних та інших соціальних виплат, у тому числі виплат, пов’язаних із тимчасовою непрацездатністю, нещасним випадком на виробництві чи професійним захворюванням тощо.
Однак у встановленні факту трудових відносин слід врахувати те, що між фізичною особою і суб’єктом господарювання відносини щодо виконання роботи можуть виникати як на підставі трудового, так і на підставі цивільно-правового договору, водночас зазначене залежить від характеру праці.
Під час вебінару «Встановлення факту трудових відносин у судовому порядку» к.ю.н., адвокат, член Комітету з трудового права НААУ Алла Андрушко, детально розкриє наступні питання:
1. Спори про встановлення факту трудових відносин: загальна характеристика та особливості.
2. Докази, які підтверджують факт трудових відносин.
3. Нюанси розмежування трудового договору від цивільно-правових договорів.
4. Особливості оформлення трудових відносин з працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, та встановлення періоду такої роботи.
5. Актуальна судова практика з розгляду справ про встановлення факту трудових відносин.
Зареєструватися на захід можна за посиланням: http://surl.li/elwqe