Затверджено зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми
Огляд законодавства
Огляди
13.01.2023

Постановою Кабінету Міністрів України від 6 січня 2023 року № 11 затверджено зміни, що вносяться до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1751.

Зміни полягають у наступному:

1. За наявності технічної можливості засобами Порталу Дія можна подати заяву в разі звернення за призначенням:

• допомоги на дітей одиноким матерям;

• допомоги при усиновленні дитини;

• допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною.

Заява з необхідними документами та/або відомостями засобами Порталу Дія подається в електронній формі з урахуванням особливостей, визначених у пунктах 59—69 цього Порядку.

У разі подання заяви та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики (у разі подання заяви про призначення допомоги на дітей одиноким матерям), в електронній формі засобами Порталу Дія складення та/або подання будь-яких інших заяв, документів чи відомостей, крім тих, що визначені пунктами 59—69 цього Порядку, не вимагається.”.

2. Порядок доповнюється новим розділом «Особливості подання заяв про призначення державної допомоги сім’ям з дітьми засобами Порталу Дія» (пункти 59-69).

Серед ключових положень виділимо такі:

1. Заява про призначення допомоги на дітей одиноким матерям, про призначення допомоги при усиновленні дитини, про призначення допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною, подається в електронній формі засобами Порталу Дія заявником:

• який є громадянином України;

• пройшов електронну ідентифікацію та автентифікацію з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, або інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначного встановлення особи.

Заява формується засобами Порталу Дія у довільній формі, придатній для сприйняття її змісту, з урахуванням вимог щодо змісту заяви.

2. У залежності від виду державної допомоги сім’ям з дітьми ставляться конкретні вимоги щодо змісту заяви.

3. Під час формування заяви та декларації (у разі її подання) на Порталі Дія отримуються/підтверджуються такі відомості:

1) з Державного реєстру актів цивільного стану громадян – щодо актового запису про народження;

2) з Єдиного державного демографічного реєстру через єдину інформаційну систему МВС – щодо унікального номера запису, що міститься в Реєстрі, з метою верифікації відомостей (даних) про особу та ідентифікації особи в інформаційно-комунікаційних системах, у тому числі реєстрах територіальних громад.

4. Формування заяви припиняється та її подання блокується за допомогою засобів Порталу Дія, якщо зазначені у заяві та декларації (у разі її подання) відомості:

1) надані не в повному обсязі;

2) не підтверджуються відомостями з інформаційно-комунікаційних систем, з Державного реєстру актів цивільного стану громадян та з Єдиного державного демографічного реєстру через єдину інформаційну систему МВС;

3) не узгоджуються між собою.

5. Заявник забезпечує достовірність відомостей, що містяться в заяві та декларації (у разі її подання).

6. Сформована та підписана електронним підписом, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, заява передається засобами Порталу Дія шляхом електронної інформаційної взаємодії з інформаційно-комунікаційними системами Мінсоцполітики до відповідного органу соціального захисту населення за задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) або фактичним місцем проживання (для внутрішньо переміщених осіб) заявника для розгляду відповідно до цього Порядку.

7. Засобами Порталу Дія заявник у строки, встановлені цим Порядком, отримує інформацію за результатом прийнятого органом соціального захисту населення рішення.

Детальніше ознайомитися з Постановою можна за посиланням: https://bit.ly/3IxRN2S