Вища школа адвокатури: 300 днів війни у цифрах, фактах і подіях
HIGHER SCHOOL OF ADVOCACY
Новини та події
20.12.2022

Станом на 20.12.2022 року у Вищій школі адвокатури НААУ проведено 241 правоосвітніх заходи на теми воєнного права, у т.ч.:

— заходів з підвищення кваліфікації адвокатів (акредитованих вебінарів) – 222;

— відкритих лекцій для широкої аудиторії – 7;

— публічних дискусій (експертних круглих столів) – 12.

28 листопада 2022 року представники адвокатської спільноти, органів прокуратури та викладачі закладів вищої освіти взяли участь у HELP Training-of-Trainers (ToTs) session, що відбувся у Страсбурзі у змішаному форматі оффлайн та онлайн. Під час тренінгу учасники ознайомилися з особливостями роботи на платформі HELP, застосуванням інструментів електронного навчання за програмою, ключовими навичками з розробки матеріалів національного рівня.

Детальніше про підготовку національних тренерів за програмою HELP: https://bit.ly/3P4WQZW; https://bit.ly/3VZbLHf.

30 листопада проєктом Ради Європи «Боротьба з насильством стосовно жінок в Україні» проведено фінальне засідання Координаційної ради, яким підведено підсумки роботи проєкту в Україні, співпраці з національними партнерами та досягнення, які було здобуто впродовж проєктної діяльності. Директор ВША НААУ Савва Кузьменко запропонував допомогу РЄ у реалізації цього проєкту, зокрема, щодо перекладу тексту Стамбульської конвенції (https://bit.ly/3PyKWIg).

2 грудня 2022 року відбулася чергова робоча зустріч членів Центру медичного права ВША НААУ. Ключовими в обговоренні програми подальших дій команди Центру медичного права ВША НААУ стали питання започаткування публічного онлайн–лекторію та огляд положень новоприйнятого Закону України «Про систему громадського здоров’я» у формі «абетки» для населення (https://bit.ly/3BOfjo8).

Онлайн–лекторій Центру медичного права стартує 21.12 з вебінару: «GDPR: зміна режиму в законодавстві про захист персональних даних», спікером якого виступить Андре ден Екстер, кандидат юридичних наук, старший викладач університету Еразма (м. Роттердам, Нідерланди), член Консультативної ради Європейської асоціації медичного права. Реєстрація: https://bit.ly/3j32AHD.

7 грудня 2022 року відбувся вступний онлайн–семінар з практичного упровадження курсу HELP «Трудові права як права людини», що реалізується в рамках Проєкту Ради Європи «Подальша підтримка розвитку соціальних прав людини в Україні». Опанування матеріалів курсу учасниками сприятиме покращенню обізнаності з міжнародними та європейськими стандартами та підвищить рівень захисту прав громадян у сфері трудових відносин, –прокоментував подію директор Вищої школи адвокатури Савва Кузьменко (https://bit.ly/3hI12CQ).

7 грудня 2022 року у Вищій школі адвокатури НААУ відбулася фінальна зустріч учасників онлайн–курсу програми РЄ HELP «Основні принципи захисту прав людини у сфері біомедицини». Учасники протягом 4 місяців інтенсивного навчання мали змогу удосконалити свої знання в царині медичного права, ознайомитися з механізмами захисту прав людини у цій сфері та алгоритмами роботи над медичними справами (https://bit.ly/3PI1jlu).

Під час фінальної зустрічі учасників онлайн–курсу програми РЄ HELP «Основні принципи захисту прав людини у сфері біомедицини» авторка та координаторка курсу Ірина Сенюта провела для випускників програми майстер-клас на тему: «Стратегія і тактика ведення медичних справ для успішного захисту клієнтів» (https://bit.ly/3HFcxp3).

12 грудня 2022 року розпочався 5-й набір групи учасників, які хочуть здобути нові знання та вдосконалити практичні навички у сфері медичного права. Набір на Курс здійснюється шляхом попереднього тестування (https://bit.ly/3v4YnG9).

Представники адвокатської спільноти долучилися 8 грудня до участі в Круглому столі «25 років імплементації Європейської Конвенції з прав людини: досягнення та майбутні виклики (судовий вимір)». Савва Кузьменко, директор Вищої школи адвокатури НААУ відзначив, що взаємодія і мультидисциплінарний підхід мають бути застосовні в питаннях вивчення і тлумачення конвенційних норм, положень міжнародного гуманітарного права та інших міжнародних стандартів у сфері захисту прав людини, передусім, в умовах збройного конфлікту (https://bit.ly/3hHMbIr).

10 грудня у партнерській співпраці ВША НААУ проведено експертну дискусію на тему: «Стратегія імплементації Конвенції Ов’єдо в законодавство України», приурочену до Дня прав людини (10 грудня). Захід присвячений питанню визначення ролі і значення Конвенції Ов’єдо для національної правової системи, презентації авторської стратегії колективу монографії щодо її імплементації у нормативно-правову базу України, а також обговоренню ключових інститутів, які є предметом регламенту Конвенції Ов’єдо, крізь призму доктрини, судової практики та вітчизняного законодавства.

Детальніше: https://bit.ly/3j4NxNK.

12 грудня 2022 року відбулася фахова дискусія на тему: «Онлайн-освіта в умовах воєнного стану: виклики, ризики та ефективні способи захисту прав учасників освітнього процесу». Захід організовано у співпраці з Комітетом з сімейного права НААУ та Центром «Адвокат дитини» ВША НААУ. Учасниками розглянуті практичні аспекти, пов’язані з реалізацією та захистом права на освіту в умовах онлайн-навчання з метою удосконалення знань адвокатів щодо ефективних механізмів захисту порушених прав у освітній сфері (https://bit.ly/3j6XhXK).

Трансляція фахової дискусії доступна для перегляду: https://bit.ly/3Hxtphi.

17 грудня відзначено 7-му річницю створення Вищої школи адвокатури НААУ. Напередодні на засіданні РАУ директор ВША НААУ проінформував про діяльність освітньої платформи під час воєнного стану. Зокрема, частка заходів ВША як оператора підвищення кваліфікації наразі становить 45% від всіх заходів, загальна кількість яких складає 789. Загальна аудиторія ВША за результатами роботи у 2022 році – понад 155 тисяч учасників, приблизно 70% з яких є адвокатами, а більше 50 тисяч учасників є представниками інших правничих професій, такі як прокурори, співробітники поліції, помічники суддів, судді, представники державних органів та соціальних служб.

Детальніше ознайомитися зі звітними даними: https://bit.ly/3FJx7lG.

У рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» лекторським складом і членами Центрів ВША НААУ підготовлено серію тематичних матеріалів:

  • Програма Ради Європи HELP пропонує до проходження курси стосовно протидії насильства щодо жінок та домашнього насильства. https://bit.ly/3jaS413
  • What is violence? https://bit.ly/3WepdYg
  • Насильство під час війни. Як виявити, притягнути до відповідальності? https://bit.ly/3Px5cKb
  • Протидія насильству і жорстокому поводженню з дітьми в умовах воєнного стану потребує об’єднання зусиль суб’єктів реагування та кожної свідомої особистості: керівник Центру «Адвокат дитини» Лариса Гретченко. https://bit.ly/3hIgCyk
  • Тематична підбірка матеріалів від експертів Вищої школи адвокатури НААУ у рамках міжнародної кампанії «16 днів проти насильства» https://bit.ly/3FKPuGC.
  • Форми насильства: фізичне, психологічне, економічне. Як довести факт кожного з перелічених різновидів насильства? https://bit.ly/3hJBAfZ
  • Медичне насильство: як виявити та захистити? https://bit.ly/3W3vje3
  • Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція) https://bit.ly/3HzQd06.

Вища школа адвокатури продовжує навчати в умовах воєнного часу.

Більше новин — на нашому сайті: https://bit.ly/3G70bF2.

Детальніше про заходи — у розкладі: https://bit.ly/3HUJkqt

Пов’язані матеріали:

  • За 90 днів війни Вищою школою адвокатури НААУ проведено понад 40 безкоштовних заходів https://bit.ly/3NfRR68;
  • 120 днів війни: Вища школа адвокатури навчає https://bit.ly/3d8Lh5w;
  • Вища школа адвокатури: 135 днів війни у цифрах, фактах і подіях https://bit.ly/3RDkSeW;
  • Вища школа адвокатури: 170 днів війни у цифрах, фактах і подіях https://bit.ly/3dadBEr
  • Вища школа адвокатури: 200 днів війни у цифрах, фактах і подіях: https://bit.ly/3Wec5Cy.
  • Вища школа адвокатури: 250 днів війни у цифрах, фактах і подіях: https://bit.ly/3BKujmT.
  • Вища школа адвокатури: 275 днів війни у цифрах, фактах і подіях: https://bit.ly/3YEZJ8n.

Вища школа адвокатури у соцмережах:

Facebook https://bit.ly/3zXceSE

Instagram https://bit.ly/3bsD8I4

Професійні групи Центрів при Вищій школі адвокатури НААУ:

Центр правничої лінгвістики ВША НААУ https://bit.ly/3NMy2ni

Центр сімейного права ВША НААУ https://bit.ly/3NOUgVH

Центр «Адвокат дитини» ВША НААУ https://bit.ly/3yutufT

Центр «Адвокат Громади» ВША НААУ https://bit.ly/3OTwDwC

Центр медичного права ВША НААУ https://bit.ly/3AEJ6zU

Центр земельного права ВША НААУ https://bit.ly/3c14kOf