«Високий рівень та професіоналізм тренера, її вміння працювати з аудиторією»
Тренінг «Правовий супровід волонтерської діяльності»
Фахові коментарі
11.04.2024

Нещодавно для адвокатів Івано-Франківської області відбувся тренінг «Правовий супровід волонтерської діяльності», лектором якого виступила Жанна Грушко, керівник адвокатського центру, заступник голови Молодіжного комітету НААУ «UNBA NextGen».

Своїм думками за результатами проведеного тренінгу поділилася к.ю.н., доц. кафедри трудового, екологічного та аграрного права Навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, член Центру трудового права та соціального забезпечення ВША НААУ Наталія Кохан.

Як відмітила учасниця, проведений тренінг на сьогодні є надзвичайно актуальним та потрібним не тільки адвокатській спільноті, а й усім громадянам зокрема, оскільки надає можливість поглянути на волонтерську діяльність під іншим кутом зору, через призму правового поля. Відповідно при здійсненні такої діяльності та забезпеченні прав й свобод учасників волонтерської діяльності, недопущення їх порушень, така діяльність повинна здійснюватися в межах норм права, а усі громадяни мають бути обізнані зі своїми правами та обов’язками.

Навчальний процес був дуже насиченим та практично орієнтованим, тренінг складався з 4 модулів, які надали адвокатам можливість обговорити правовий статус і основи правового регулювання волонтерської діяльності та гуманітарної допомоги в Україні як одного з видів волонтерської діяльності, особливості здійснення такої діяльності під час дії воєнного стану.

Присутні активно обмінювалися думками з приводу оптимальної організаційно-правової форми здійснення волонтерської діяльності, яка здійснюватиметься як громадська організація, благодійний фонд чи благодійна організація, що відповідатиме основним засадам та принципам волонтерства.

Лектор на усіх модулях ділилася практичними кейсами справ, акцентувала увагу присутніх на алгоритмі реєстрації неприбуткової волонтерської організації і на що потрібно звернути увагу при цьому. Учасники тренінгу ділилися власними практиками, обговорювалася судова практика щодо механізму компенсації одноразової грошової допомоги волонтерам, які отримали інвалідність внаслідок надання допомоги ЗСУ та іншим військовим формуванням під час захисту України. Лектор поділилася власними кейсами щодо способів підтвердження статусу волонтера, розкрила наслідки реєстрації особи як волонтера у Реєстрі волонтерів та роль адвоката при підготовці документів для реєстрації, а також обговорені актуальні проблеми порядку надання волонтерам статусу учасника бойових дій.

Під час заходу присутні ознайомилися з правилами документування та оподаткування волонтерської діяльності під час дії воєнного стану, правовими основами соціальних гарантій волонтерів. Значна увага на тренінгу приділялася відповідальності волонтерів у сфері надання волонтерської допомоги.

«Отримані знання, адвокати змогли закріпити, виконуючи інтерактивні тематично-практичні завдання, які надавалися лектором та ґрунтувалися на прослуханому теоретичному модулі» зазначила учасниця.

Наталія Кохан підкреслила високий рівень та професіоналізм лектора, її вміння працювати з аудиторією, подавати матеріал, а також відмітила науковий підхід тренера, яка всебічно розкрила визначену тему, а навчальний матеріал тренінгу мав практичне спрямування на застосування та удосконалення волонтерської діяльності під час дії воєнного стану.

Докладно про підсумки тренінгів для адвокатів Івано-Франківської та Тернопільської областей «Надання правової допомоги волонтерам щодо діяльності, соціальних гарантій та захисту». https://tinyurl.com/55czajws