Вища школа адвокатури: дайджест подій за липень 2023
У липні 2023 року Вища школа адвокатури здійснювала активну діяльність як в інформаційному напрямку, так і в сфері підвищення професійної кваліфікації адвокатів та представників інших юридичних професій. Участь в міжнародних заходах, організація правоосвітніх заходів, профільна діяльність Центрів, підготовка експертних матеріалів, моніторинг та висвітлення поточних правових подій - все це складові систематичної роботи ВША як освітньо-наукової організації.
Новини та події
16.08.2023

Вища школа адвокатури: дайджест подій за липень 2023 р.

У липні 2023 року Вища школа адвокатури здійснювала активну діяльність як в інформаційному напрямку, так і в сфері підвищення професійної кваліфікації адвокатів та представників інших юридичних професій. Участь в міжнародних заходах, організація правоосвітніх заходів, профільна діяльність Центрів, підготовка експертних матеріалів, моніторинг та висвітлення поточних правових подій - все це складові систематичної роботи ВША як освітньо-наукової організації.

Продовжуючи безперервний процес підвищення кваліфікації адвокатів в умовах воєнного стану, станом на 31.07.2023 року у Вищій школі адвокатури НААУ відбулося 583 заходи, у т ч:

• акредитованих вебінарів – 540;

• відкритих лекцій – 20;

• публічних дискусій –23

У поточному році проведено 200 заходів , у т ч:

• акредитованих –177;

• фахових дискусій – 11;

• правоосвітніх заходів –12

Зустріччю лекторського складу ВША НААУ було підведено підсумки першого півріччя 2023 р. Подія об’єднала учасників метою удосконалення заходів з підвищення кваліфікації адвокатів, урізноманітнення їх тематики та актуалізації напрямків співпраці відповідно до сучасних викликів та запиту адвокатської спільноти в умовах воєнного стану. Директор ВША НААУ Савва Кузьменко відзначив безперервність процесу професійного удосконалення та підвищення професійної майстерності адвокатів та окреслив результати діяльності Вищої школи адвокатури в умовах воєнного стану.

Порядок денний зустрічі включив обговорення питань, пов’язаних з:

• системою мотивації для розробки нових освітніх проектів і програм та розвитку ВША НААУ як експертного майданчика всієї адвокатури;

• можливістю відновлення офлайн-формату проведення заходів;

• долученням лекторів до проведення регіональних заходів;

• урізноманітнення заходів з підвищення кваліфікації адвокатів із застосуванням нових інструментів та форм викладання.

Детальніше:

http://surl.li/ivuet

Розвиток міжнародної співпраці, особливо з європейськими інституціями, є важливою складовою діяльності ВША НААУ, а освіта в галузі прав людини, ознайомлення з функціонуванням ЄСПЛ та допомога адвокатам в опануванні практичними навичками у цієї сфері належить до пріоритетних напрямів діяльності ВША НААУ.

6 та 7 липня 2023 року керівниця проєктів і програм ВША НААУ Лариса Гретченко взяла участь у Щорічній мережевій конференції Програми Ради Європи HELP (Навчання правам людини для юристів), що відбулася у Страсбурзі (Франція).

Цьогорічна конференція, організована під егідою головування Латвії в Комітеті Міністрів Ради Європи, є:

• головною зустріччю членів і партнерів мережі HELP;

• форумом для презентації останніх розроблених курсів HELP і ключових проектів;

• майданчиком для обговорення способів посилення впливу навчання в галузі прав людини та покращення ефективної співпраці між усіма членами та партнерами мережі HELP.

Про досягнення програми HELP, залучення членів та партнерів мережі HELP за звітний період дізнавайтеся у новині: http://surl.li/iwlff

У ході Конференції мережі HELP 2023 учасники обговорили питання оптимізації навчальних ресурсів для європейських та національних суб’єктів, а також розвиток програми HELP з огляду на необхідність постійної адаптації до нових викликів.

Детальніше: http://surl.li/kcfnd

7 липня 2023 року з нагоди річниці створення Центру правничої лінгвістики Вищої школи адвокатури НААУ відбувся онлайн захід «Контрактне право крізь призму юридичної англійської мови: досвід практикуючих юристів».

Модерувала інформаційний марафон Людмила Колодник, юрист, керівник Центру правничої лінгвістики ВША НААУ. Доповідачами виступили: Оксана Кіріяк, кандидат юридичних наук, доцент Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича; Ірина Шапошнікова, адвокат, юристка Asters; Надія Тарасова, адвокат, сертифікований корпоративний секретар, комплаєнс-офіцер, медіатор; Салатин Ходжалиєва, адвокат.

Трансляція:

http://surl.li/kcfnm

Детальніше про захід: http://surl.li/jagnm

Підбірка матеріалів заходу: http://surl.li/kclgt

20 липня 2023 р. у Вищій школі адвокатури відбулась фінальна зустріч адвокатів - учасників пʼятого набору курсу HELP Ради Європи «Основні принципи захисту прав людини у сфері біомедицини».

Учасники протягом 4 місяців інтенсивного навчання поглиблювали й удосконалювали знання у сфері медичного права, ознайомлювалися з національним та міжнародним механізмами захисту прав людини у цій сфері та алгоритмами роботи над медичними справами.

Директор Вищої школи адвокатури НААУ, Савва Кузьменко зауважив на рейтинговості Курсу з-поміж інших освітніх продуктів РЄ та результативне проходження навчання близько 1000 учасників попередніх наборів.

Детальніше:

http://surl.li/jhqlr

Під час зустрічі, авторка та координаторка курсу, перша в Україні професорка з медичного права, Ірина Сенюта провела для випускників програми майстер-клас на тему: «Окремі правничі інструменти для успішного ведення медичних справ»

Детальніше:

http://surl.li/kclhi

27 липня 2023 року відбувся Круглий стіл на тему “Проблематика законодавства та практики, що стосуються прав внутрішньо переміщених осіб”. Захід організований Вищою школою адвокатури НААУ спільно з Комітетом НААУ з питань взаємодії з громадянським суспільством та Благодійною організацією “Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги” у співпраці з Ініціативою Верховенства права Американської Асоціації Юристів /American Bar Association Rule of Law Initiative.

Спікерами заходу стали адвокати Руслана Слободянюк (доповідь “Законодавче регулювання та практика реалізації прав ВПО”); Анастасія Шепеленко, (доповідь “Законодавче забезпечення прав ВПО: поточні виклики і перспективи удосконалення”; Олена Дришлюк (доповідь “Житлові, соціальні та трудові права ВПО: соціальні гарантії і практичні можливості”); Вольга Шейко, (доповідь “Доступ до правосуддя і право на безоплатну правову допомогу осіб з числа внутрішньо переміщених осіб”); Людмила Язан, (доповідь “Стратегія державної підтримки ВПО: рішення та перспективи”). Євген Петров, суддя Третьої судової палати Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду України представив доповідь “Захист спадкових прав внутрішньо переміщених осіб”.

До участі в заході долучилися судді Верховного Суду, представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства у справах ветеранів України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Служби освітнього омбудсмена України, Національної соціальної сервісної служби України. Формат заходу також дозволив долучитись до нього в режимі реального часу всім, хто цікавиться питаннями прав ВПО.

Детальніше:

http://surl.li/kclhp

Трансляція: http://surl.li/kcgbx

28 липня 2023 року Вища школа адвокатури НААУ отримала акредитацію як Центра прийому іспитів з юридичної англійської мови TOLES (Test of Legal English Skills) - одного з світових лідерів у тестуванні навичок юридичної англійської мови. Зазначене демонструє реалізацію Центром правничої лінгвістики ВША НААУ взятих на себе зобов’язань з популяризації вивчення юридичної англійської мови серед правників.

Детальніше:

http://surl.li/kclie

Що варто знати про міжнародні іспити TOLES з юридичної англійської мови?

http://surl.li/kclis

31 липня в рамках проекту “Правосвідомість” відбувся вебінар “Звільнення з роботи та соціальні гарантії в умовах воєнного стану”, лекторкою якого виступила керівниця Центру трудового права і соціального захисту Вікторія Поліщук.

Трансляція: http://surl.li/kcfop

Тематична публікація:

http://surl.li/kcljt

Вища школа адвокатури у соцмережах:

Facebook https://bit.ly/3zXceSE

Instagram https://bit.ly/3bsD8I4

Професійні групи Центрів при Вищій школі адвокатури НААУ:

• Центр правничої лінгвістики ВША НААУ https://bit.ly/3NMy2ni

• Центр сімейного права ВША НААУ https://bit.ly/3NOUgVH

• Центр “Адвокат дитини” ВША НААУ https://bit.ly/3yutufT

• Центр “Адвокат Громади” ВША НААУ https://bit.ly/3OTwDwC

• Центр медичного права ВША НААУ https://bit.ly/3AEJ6zU

• Центр земельного права ВША НААУ https://bit.ly/3c14kOf

• Центр трудового права ВША НААУ