Використання комп’ютерного поліграфа (детектора брехні) в цивільному провадженні через призму судової практики
Олексій Кабанець, помічник судді Вищого антикорупційного суду
Фахові коментарі
18.01.2024

Колеги, пропонуємо до Вашої уваги експертний матеріал на тему: «Використання комп’ютерного поліграфа (детектора брехні) в цивільному провадженні через призму судової практики», який підготував Олексій Кабанець, помічник судді Вищого антикорупційного суду.

Зазначена стаття є логічним продовженням дослідження проблематики використання поліграфа як доказу в суді та оцінки його результатів судом. Перша частина дослідження стосувалась можливості використання поліграфа у кримінальному провадженні. http://tinyurl.com/24jewp52

Натомість у цій статті пропонуємо ознайомитися з аналізом щодо можливості використання комп’ютерного поліграфа (детектора брехні) та результатів, отриманих внаслідок його використання як доказу в цивільному провадженні. Для дослідження використані актуальні судові рішення різних судових інстанцій, доступні для перегляду в Єдиному реєстрі судових рішень.

Вивчаючи актуальну судову практику в сфері цивільного судочинства, автор розглянув умови, за наявності яких результати застосування комп’ютерного поліграфа (детектора брехні) можуть бути використані в процесі доказування під час судового розгляду.

Ознайомитися з матеріалом можна за посиланням: http://tinyurl.com/yck6xujh