Відбулася фінальна зустріч учасників онлайн–курсу програми РЄ HELP «Основні принципи захисту прав людини у сфері біомедицини»
HIGHER SCHOOL OF ADVOCACY
Новини та події
08.12.2022

07 грудня 2022 року у Вищій школі адвокатури НААУ відбулася фінальна зустріч учасників онлайн–курсу програми РЄ HELP «Основні принципи захисту прав людини у сфері біомедицини».

Курс реалізується Вищою школою адвокатури НААУ спільно з Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ в межах проєкту Ради Європи «Посилення імплементації європейських стандартів прав людини в Україні». Учасники протягом 4 місяців інтенсивного навчання мали змогу удосконалити свої знання в царині медичного права, ознайомитися з механізмами захисту прав людини у цій сфері та алгоритмами роботи над медичними справами.

З вітальним словом до учасників звернувся директор Вищої школи адвокатури НААУ, Савва Кузьменко, який зауважив на рейтинговості Курсу з-поміж інших освітніх продуктів РЄ.

Курс став визначним досягненням школи, за 3 роки реалізації проєкту здійснено 4 набори учасників, 807 слухачів успішно закінчили навчання за програмою.

Пан Кузьменко висловив вдячність за плідну співпрацю Ірині Сенюті, авторці національної частини Курсу та адвокатам-тренерам з числа членів Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, з якими спільно впроваджено освітню ініціативу, а також побажав випускникам курсу прогресивного розвитку в галузі медичного права.

Координаторка Курсу Ірина Сенюта, перша в Україні професорка з медичного права, голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ привітала учасників із успішним закінченням навчання за програмою.

Пані Ірина відзначила значимість навчальної складової в умовах сьогодення та наголосила, що Курс був однаково цінним як для спеціалістів-практиків, які мали змогу поглибити свої знання стосовно захисту прав людини у сфері охорони здоров’я, так і для адвокатів, які спеціалізуються на веденні інших справ, що є дотичними до питань захисту життя та здоров’я особи.

Для 3 слухачів, які отримали найбільшу кількість балів, пані Ірина підготувала у дарунок новий номер журналу «Медичне право».

Слова вдячності за партнерську співпрацю висловлені координатору програми РЄ HELP від України, директору ВША НААУ Савві Кузьменку, колективу Вищої школи адвокатури НААУ та тренерському складу колег.

У виступах тренерів адвокат Тетяна Водоп’ян підкреслила, що під час навчання учасники мали можливість не лише опановувати нові знання у сфері захисту прав людини в медицині, але й набути корисних навичок вирішувати практичні завдання.

Адвокат Зінаїда Чуприна зауважила на насиченості й практичній орієнтованості курсу, що поєднав в собі цікаву добірку національної судової практики та практики ЄСПЛ, а також інструменти підготовки процесуальних документів.

Адвокат Олександр Корнага акцентував увагу на важливості ретельної підготовки адвокатських запитів про доступ до медичної інформації про клієнта та їх належного аргументування.

Адвокати Наталія Чорновус та Христина Терешко підтримали виступи колег та побажали учасникам застосовувати набуті знання у щоденній професійній діяльності, легкої та яскравої практики у сфері медичного права.

Приєдналася до слів колег Лариса Гретченко, керівник проєктів і програм Вищої школи адвокатури НААУ, тренер двох груп попередніх наборів. Пані Лариса зазначила про титанічну працю розробників курсу та учасників програми, які своєї жагою до навчання вносять значний внесок у розвиток медичного права в Україні.

Цей курс надає практичні інструменти для ефективного, кваліфікованого та компетентного захисту клієнтів.

Висловили свої позитивні відгуки щодо курсу безпосередньо учасники, які подякували за можливість долучитися до курсу такого високого рівня координатору Ірині Сенюті, організаторам та тренерам, які творчо ділилися власними знаннями та досвідом, пропонуючи до обговорення різноманітні цікаві кейси, що було неоцінним при підвищенні кваліфікації адвокатів.

Приємністю для учасників став майстер-клас Ірини Сенюти на тему: «Стратегія і тактика ведення медичних справ для успішного захисту інтересів клієнтів», під час якого було розкрито загальні та спеціальні алгоритми ведення медичних справ (справ щодо правовідносин у сфері медичного обслуговування).