Уряд затвердив порядок надання компенсацій роботодавцям за створення нових робочих місць і працевлаштування безробітних
Кабінет Міністрів України Постановою від 18 квітня 2023 року № 338 затвердив Порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування на нові робочі місця за працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця
Огляди
01.05.2023

Уряд затвердив порядок надання компенсацій роботодавцям за створення нових робочих місць і працевлаштування зареєстрованих безробітних

Кабінет Міністрів України Постановою від 18 квітня 2023 року № 338 затвердив Порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування на нові робочі місця та компенсації суб’єктам малого підприємництва фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця.

Порядками передбачено надання компенсації у розмірі 50 % суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожну особу, працевлаштовану на нове робоче місце, за місяць, за який він сплачений.

Виплата компенсації здійснюється міжрегіональними, регіональними центрами зайнятості, їх філіями та обласними, Київським міським, міськими, районними та міськрайонними центрами зайнятості (до їх припинення).

Дія Порядку поширюється на роботодавців (суб’єктів господарювання), які:

• створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них працівників шляхом укладення трудового договору;

• протягом 12 місяців з дня укладення трудового договору з особою, працевлаштованою на нове робоче місце, щомісяця здійснюють виплату їй заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати.

Якщо роботодавець забезпечив дотримання цих вимог, він має право протягом наступних 12 місяців на компенсацію фактичних витрат у розмірі 50 % суми нарахованого єдиного внеску за відповідну особу за місяць, за який він сплачений, за умови збереження рівня заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожну таку особу.

У разі зменшення штатної чисельності працівників та/або фонду оплати праці роботодавець втрачає право на компенсацію.

Також встановлюється, що право на компенсацію має роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних.

Зареєстрований безробітний може бути працевлаштований у роботодавця з виплатою компенсації за нього один раз на п’ять років за умови, що він у відповідному п’ятирічному періоді не був працевлаштований будь-яким роботодавцем з наданням йому компенсацій, передбачених Законом України «Про зайнятість населення» (крім професійного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітного).

Дія Порядку не поширюється на роботодавців, які є суб’єктами господарювання, утвореними в результаті припинення іншої юридичної особи протягом 12 місяців, що передували створенню нового робочого місця, бюджетними установами або фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Інформація про утворення суб’єкта господарювання підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, що надійшли до центрів зайнятості шляхом електронної інформаційної взаємодії засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта”.

Компенсація не надається роботодавцю у разі наявності одного з таких випадків:

1) роботодавець має заборгованість:

• із сплати єдиного внеску;

• із сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;

• з виплати заробітної плати;

• перед державним (місцевим) бюджетом понад шість місяців;

2) до роботодавця застосовуються судові процедури банкрутства (неплатоспроможності), передбачені Кодексом України з процедур банкрутства, або суб’єкт господарювання перебуває на стадії ліквідації.

Сукупний розмір компенсації разом з іншими напрямами державної підтримки та/або допомоги (незалежно від її видів та джерел) не може перевищувати за будь-який трирічний період суму, еквівалентну 200 тис. євро, визначену за офіційним валютним курсом, установленим Національним банком, що діяв на останній день фінансового року.

Детально ознайомитися із Постановою можна за посиланням: https://cutt.ly/95yX4Fh