Україна приєдналася до програми Європейського Союзу «Цифрова Європа» (2021 – 2027)
23 лютого 2023 року Верховна Рада ратифікувала Угоду між Україною та Європейським Союзом про участь України у програмі Європейського Союзу "Цифрова Європа" (2021 – 2027)
Огляди
23.03.2023

23 лютого 2023 року Верховна Рада ратифікувала Угоду між Україною та Європейським Союзом про участь України у програмі Європейського Союзу "Цифрова Європа" (2021 – 2027), учинену 5 вересня 2022 р. у м. Брюссель. 17 березня 2023 року Президент України підписав відповідний Закон.

Отже, що являє собою програма, та чому вона важлива?

Програма «Цифрова Європа» – це програма фінансової підтримки ЄС (7.5 млрд. євро на 7 років), яка забезпечує фінансування проектів за п’ятьма напрямками: суперкомп'ютер, штучний інтелект, кібербезпека, цифрові навички, забезпечення широкого використання цифрових технологій в економіці та суспільстві, метою якої є зміцнення та просування потенціалу Європи в ключових сферах цифрових технологій шляхом всестороннього розгортання.

Програма підтримує державні органи, неурядові організації та приватні суб’єкти, малі та середні підприємства у ЄС та за його межами.

Статтею 10 Регламенту (ЄС) 2021/694 Європейського Парламенту та Ради від 29 квітня 2021 року про започаткування Програми та скасування Рішення (ЄС) 2015/2240 передбачено асоційовану або частково асоційовану участь країн Європейської політики сусідства. Участь у Програмі передбачає укладання відповідної угоди та сплату фінансових внесків.

Україна бере участь як асоційована країна та сприяє досягненню конкретних цілей програми «Цифрова Європа», визначених статтею 3(2) (a), (b), (d) та (e) Регламенту (ЄС) 2021/694 в останній редакції.

Приєднання до Програми сприятиме реалізації цифрових проектів в Україні, посилить співпрацю з міжнародними партнерами шляхом підтримки у рамках Програми проектів, заснованих на принципах цифрового законодавства і політики ЄС, сприятиме виконанню зобов’язань України за міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, зокрема Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державамичленами, з іншої сторони (далі – Угода про асоціацію).

Серед переваг участі для українського бізнесу:

• Розвиток інноваційної та цифрової інфраструктури;

• Залучення українських експертів/спеціалістів відповідного профілю до реалізації спільних міжнародних проєктів;

• Доступ до європейських інструментів конкурсного фінансування та можливість отримати грантову підтримку на реалізацію ідеї (пілоту);

• Розгортання й оптимальне використання цифрових потужностей, інтероперабельності тощо.

Детально ознайомитися із Законом: https://cutt.ly/64cpuw9

Більше про програму можна дізнатися за посиланнями: https://cutt.ly/Y4cppgJ https://cutt.ly/j4cpdLL