Тенденції судової практики у сфері сімейного права в огляді матеріалів від членів Центру сімейного права
Добірка тематичної судової практики від адвокатів, членів Центру сімейного права ВША НААУ
Огляди
01.02.2023

Представляємо вашій увазі добірку тематичної судової практики від адвокатів, членів Центру сімейного права ВША НААУ:

1. Матеріал Оксани Вікенфельд, у якому здійснено аналіз правових позицій Верховного Суду у:

• Постанові від 20.01.2022 року у справі № 761/43925/19 щодо спору про визначення місця проживання дитини

«Вирішуючи спір, суд має віддати перевагу тому з батьків, який може забезпечити більш сприятливі умови виховання дитини. Важливим критерієм є моральні якості матері та батька як вихователів».

• Постанові від 14.12.2021 року у справі № 461/6985/19 щодо міжнародного викрадення дітей

«Надання позивачем дозволу на переміщення дитини в Україну без зазначення конкретного строку перебування, а також відсутність узгодженої сторонами чіткої дати повернення відповідачки з дитиною до Турецької Республіки не можуть безумовно свідчити про надання ним згоди на зміну місця проживання дитини».

Детально ознайомитися з матеріалом: https://cutt.ly/b9xX1s9

2. Матеріал Мар’яни Назаренко, у якому фокусується увага на Постанові Верховного Суду від 12.01.2022 у справі № 640/15771/19 (провадження №61-11061св21) щодо врахування думки дитини при вирішенні спору про позбавлення батьківських прав».

Зокрема, Верховним Судом сформульовано позицію щодо надання можливості дитині заслуханою в ході будь-якого судового чи адміністративного розгляду, що стосується дитини, безпосередньо або через представника чи відповідний орган у порядку, передбаченому процесуальними нормами національного законодавства. Закріплення цього права підкреслює, що дитина є особистістю, з думкою якої потрібно рахуватись, особливо при вирішенні питань, які безпосередньо її стосуються.

Детально ознайомитися з матеріалом: https://cutt.ly/79xCx9N

3. Матеріал Тетяни Кондратенко стосовно аналізу судової практики щодо особливостей застосування позовної давності в разі проживання жінки та чоловіка однією сім’єю без реєстрації шлюбу» у фокусі Постанови Верховного Суду від 12.05.2022 року в справі № 212/10842/19, провадження № 61-12920св21. https://cutt.ly/J9xVFmK

«У спорах про поділ майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності жінки та чоловіка, які проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі між собою, позовна давність не застосовується, коли жінка та чоловік проживають однією сім’єю, і, навпаки, позовна давність застосовується, якщо жінка та чоловік припиняють проживати однією сім’єю».

Детально ознайомитися з матеріалом: https://cutt.ly/J9xVFmK

Більше публікацій з сімейного права у Звіті Центру сімейного права ВША НААУ 2022 рік за покликанням: https://cutt.ly/59xKELd

Якщо ви адвокат і маєте бажання розвиватися у сфері сімейного права - запрошуємо до закритої професійної групи у ФБ: https://bit.ly/3izSMSK