Рекомендуємо до перегляду: Список Шиндлера, Гра в імітацію, Темні часи
Огляди
31.05.2024

У ці непрості часи пропонуємо провести час у компанії цікавого кіно. Сьогодні підібрали для вас три кінострічки, які розповідають історії життя відомих постатей:

1.              Список Шиндера (1993)

 

Історична картина про події, що мали місце на початку Другої світової війни, розповідає про те, як вдале комерційне рішення німецького бізнесмена Оскара Шиндлера врятувало життя тисячі євреїв. Шиндлер приїхав до Кракова з наміром відкрити своє виробництво. В цей час нацистське командування проводить реєстрацію польських євреїв і обмежує їх у веденні бізнесу. Шиндлер фінансує свій бізнес за гроші єврейських багатіїв, а на роботу бере євреїв, зігнаних в гетто.

 

Це виявляється досить вигідно всім — бізнес процвітає, а євреї отримують деякі послаблення і можливість працювати. Але в місто приїжджає офіцер СС Гет з завданням закрити табір, а євреїв відправити в Освенцим.

 

2.              «Гра в імітацію» (2014)

 

1951 року британська поліція розслідує крадіжку в будинку відомого математика Алана Тюрінга. Коли злочинця знаходять, детективи дізнаються, що Алан Тюрінг  –гомосексуаліст, а крадіжку організував його коханець. Відповідно до законів того часу вченого притягають до кримінальної відповідальності за порушення суспільної моралі. Поки Тюрінг чекає рішення суду, він згадує, як під час війни разом з колегами-математиками і лінгвістами зламав німецьку шифрувальну машину «Енігма», побудував електромеханічний комп'ютер для розшифровки нацистських військових повідомлень і забезпечив країнам-союзникам перевагу у військовому протистоянні.

3.              Темні часи (2017)

 

Чудова історико-біографічна драма про те, що навіть у найтемніші часи може знайтись лідер, що здатен провести свій народ крізь темряву до світла.

Події розгортаються у 1940 році. Сер Вінстон Черчилль міняє на посту прем'єр-міністра Британії Невіла Чемберлена. Британська імперія знаходиться в скрутному становищі. Німеччина громить французькі війська і оточує в Дюнкерку британський експедиційний корпус, присланий на підмогу союзникам. Якщо війська на континенті будуть розбиті, Британію нікому буде захищати від нацистського вторгнення. США дотримуються нейтралітету. Міністр закордонних справ Галіфакс наполягає, що потрібно вести переговори про мир і йти на великі поступки, щоб зберегти незалежність країни. Однак Черчілль впевнений, що Гітлеру не можна довіряти. Тому він наказує за всяку ціну вивезти з Дюнкерка якомога більше солдатів і болісно думає над одним з найважливіших рішень в історії Британії: «Домовлятися чи битись до останнього солдата»