Рекомендуємо до перегляду
У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» Вища школа адвокатури НААУ підготувала підбірку фільмів, у яких привертається увага до проблематики сексуальних домагань та боротьби жінок за свої права
Огляди
04.12.2023

Рекомендуємо до перегляду

Кожного дня трапляються десятки випадків сексуальних домагань на робочому місці, у публічному транспорті та громадських місцях. Сексуальні домагання часто включають як фізичний контакт та пропозиції, натяки сексуального характеру, так і сексуальні вимоги, вчинені словами або діями. З огляду на чисельну статистику таких проявів можна стверджувати, що посягання на гарантовані Конституцією України свободу та недоторканість жінок є дійсно актуальною соціально-правовою проблемою, існування якої свідчить про недостатню захищеність осіб жіночої статі.

У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» Вища школа адвокатури НААУ підготувала підбірку фільмів, у яких привертається увага до проблематики сексуальних домагань та боротьби жінок за свої права:

1. Північна країна, 2005 (США)

У 1989 році Джозі Еймс, молода мати двох дітей, утікає від чоловіка, який б'є її, і повертається до батьків у Міннесоту. Влаштувавшись на роботу в шахті, Джозі, як і інші жінки-шахтарки, стикається зі сексуальними домаганнями та знущаннями чоловіків, які вважають, що жінкам не місце на шахті. Джозі та її подруги переживають наругу, наклепи, відверті знущання, брутальність і побої. І всі переконані, що їхня доля – мовчки терпіти. Лише Джозі вважає, що потрібно боротися. Вона знаходить адвоката, який погоджується представляти її у суді, і процес стає прецедентом в історії Америки.

2. Сенсація, 2019 (США, Канада)

У 1996 році бізнесмен Руперт Мердок призначив Роджера Айлза на посаду генерального директора свого інформаційного телеканалу Fox News, а той за два десятки років зробив його найбільш популярним і впливовим в Сполучених Штатах. 16 липня 2016 року вибухнув гучний скандал, коли колишня ведуча Гретчен Карлсон не побоялася публічно звинуватити Айлза в сексуальних домаганнях, тим самим спровокувавши «ефект доміно», за яким послідували декілька анонімних зізнань, а також рішучі дії з боку Мегін Келлі і Кайли Поспісіл - одних з найвпливовіших жінок на каналі Fox News.

3. Вона сказала, 2022 (США)

Джоді Кантор та Меган Туї – журналістки «The New York Times». Жінки мають неабиякий досвід розслідувань злочинів, які ретельно намагалися приховати різні посадові особи, поліціянти і навіть Президент країни. У 2017 році Джоді та Меган беруться вивчати інформацію, що стосується Гарві Вайнштейна та того, як він маніпулював молодими акторками. Історія зловживання, жорстокого поводження та сексуальних домагань сколихнула світ та породила рух #MeToo.