Програма Ради Європи HELP пропонує до проходження курси стосовно протидії насильства щодо жінок та домашнього насильства
16 днів проти насильства
Новини та події
12.12.2022

Насильство щодо жінок є серйозним порушенням прав людини та формою дискримінації.

Насильство є одночасно причиною та наслідком нерівності між жінками та чоловіками та обмежує належний розвиток жінок. Воно може набувати різних форм, таких як: сексуальне, психологічне, фізичне насильство, переслідування, домашнє насильство.

Сьогодні ми є свідками того, як насильство стало небезпечним соціальним феноменом. Воно не має географічних кордонів, вікових обмежень, не залежить від статі, раси й кольору шкіри, трапляється як в мирний час, так і під час збройного конфлікту.

За оцінками, опублікованими ВООЗ, приблизно кожна третя (30%) жінка в усьому світі протягом свого життя зазнавала фізичного та/або сексуального насильства. Статистичні дані свідчать, що приблизно від 12 до 15% жінок в Європі щодня стикаються з насильством у сім’ї. Це одне з найпоширеніших порушень прав людини у світі, явище, з яким потрібно боротися. Таким чином, держави мають вживати розумних заходів для попередження, розслідування та покарання за вчинені акти насильства.

Сьогодні ми маємо бути свідомими, обізнаними з механізмами боротьби з насильством з метою ефективного захисту своїх прав.

У рамках міжнародної кампанії «16 днів проти насильства» Рада Європи пропонує до проходження тематичні курси на платформі HELP Online Courses, а саме:

І. HELP онлайн-курс: «Протидія насильству щодо жінок та домашньому насильству»

Цей курс розкриває основні поняття міжнародної, європейської правової бази та правозастосовчої практики, що регулює захист жінок та дівчат від насильства, зосереджуючи увагу, зокрема, на Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульській конвенції). Крім того, курс надає фахівцям у галузі права практичні інструменти для розгляду справ про насильство щодо жінок та домашнє насильство в умовах дотримання прав людини та при застосуванні підходу, орієнтованого на жертву та ризики, які несе кривдник.

Курс складається із 8 змістовних модулів:

Модуль 1. Вступ до курсу;

Модуль 2. Розуміння насильства щодо жінок та домашнього насильства;

Модуль 3. Міжнародна та європейська правова база;

Модуль 4. Подолання перешкод у доступі до правосуддя;

Модуль 5. Кримінально-правові заходи І: досудове розслідування та досудові заходи;

Модуль 6. Кримінальна юстиції ІІ: суд і ухвалення вироку;

Модуль 7. Цивільне судочинство;

Модуль 8. Альтернативні способи вирішення спорів.

Мова курсу – українська.

Тривалість курсу – 12 годин.

Курс стане в нагоді суддям, прокурорам, адвокатам, працівникам апарату суду, працівникам поліції, судово-медичних служб, громадським організаціям, ЗМІ, а також іншим фахівцям, які працюють у сфері протидії насильству щодо жінок та домашньому насильству.

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: http://bit.ly/3ANZTzU

ІІ. HELP онлайн-курс: «Протидія насильству щодо жінок та домашньому насильству: курс для працівників правоохоронних органів»

Правоохоронні органи відіграють ключову роль у боротьбі з насильством щодо жінок та домашнім насильством, а також у запобіганні його повторенню. Реагування на акти насильства повинно бути ефективним та адаптованим до потреб жертв. При реагуванні на насильство важливе значення відіграє обізнаність працівників правоохоронних органів з правозахисним аспектом протидії насильству щодо жінок та проходження ними підготовки з питань ефективного реагування на потреби жертв та взаємодії з кривдниками.

Під час курсу правоохоронці можуть ознайомитися з теоретичними та практичними концепціями, пов’язаними з насильством щодо жінок, його різноманітними формами та впливом на потерпілих і суспільство в цілому. Учасники також ознайомляться з рекомендаціями щодо швидкого та ефективного реагування на випадки насильства щодо жінок та домашнього насильства, методами опитування жертв та кривдників, а також практичними кроками осіб, які першими реагують на випадки насильства, слідчих тощо.

Курс складається із 3 змістовних модулів:

Модуль 1. Розуміння насильства щодо жінок та домашнього насильства;

Модуль 2. Ефективне реагування правоохоронних органів на випадки насильства щодо жінок та домашнього насильства;

Модуль 3. Оцінка ризиків насильства щодо жінок та домашнього насильства.

Мова курсу – англійська.

Тривалість курсу – 6 годин.

Хоча курс орієнтований на працівників правоохоронних органів, він також буде цікавим для соціальних та медичних працівників, громадських організацій, студентів та інших цільових груп.

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: http://bit.ly/3ijdl8E

Дізнатися детальніше про Програму Ради Європи HELP, інформацію про навчальні курси для представників юридичної спільноти: https://bit.ly/3F1NXNY