«Правова аргументація: загальнотеоретична характеристика»: монографія
Тамара Дудаш, кандидат юридичних наук, доцент
Фахові коментарі
09.07.2024

Однією з важливих компетентностей правника є вміння формулювати й наводити аргументи та відповідати на них, без чого професійна діяльність є практично немислимою. Адвокат говорить саме мовою фактів та аргументів, відстоюючи у такий спосіб інтереси та захищаючи права свого клієнта.

Саме про типи аргументів, способи правового аргументування, приклади правової аргументації у  правотворчості, правотлумаченні й правозастосовуванні пропонуємо дізнатися з монографії кандидата юридичних наук Тамари Дудаш «Правова аргументація: загальнотеоретична характеристика».

Вперше в українській правничій науці виконано комплексний загальнотеоретичний аналіз правової  аргументації як юридичної діяльності. Ґрунтуючись на загальнотеоретичній концепції правової аргументації:

·досліджено процес такої діяльності, її засоби та запропоновано критерії й методику оцінювання її результату;

·виявлено ознаки правової аргументації для розкриття її юридичної природи;

·приділено увагу аргументам, що їх використовують у правовій аргументації, а також її мовним  засобам;

·досліджено особливості правової аргументації в основних видах юридичної діяльності (правотворчій, правотлумачній, правозастосовчій) та приклади такої аргументації. 

Теоретичною основою монографії стали основні європейські джерела  з питань правової  аргументації, а практичною – аргументувальна практика, зокрема українських судів і Європейського суду з прав людини.

Монографія стане в нагоді для науковців і здобувачів освітніх чи наукових ступенів у галузі права, правотворців, правотлумачів та правозастосувачів, а також усіх, кого цікавлять проблеми правової аргументації.

*Монографія видана за підтримки OSCE projects in Ukraine / Проєкти ОБСЄ в Україні та присвячена памʼяті професора Петра Рабіновича, до наукового редагування якої він долучався.

Із монографією автора можна ознайомитися за посиланням: https://tinyurl.com/654uz4tm