Посібник із практики застосування Європейської конвенції з прав людини у сфері соціальних прав
Шановні колеги, пропонуємо ознайомитися із посібником із практики застосування Європейської конвенції з прав людини у сфері соціальних прав.
Огляди
15.08.2023

Шановні колеги, пропонуємо ознайомитися із посібником із практики застосування Європейської конвенції з прав людини у сфері соціальних прав.

Посібник перекладено українською мовою в межах проєкту Ради Європи «Посилення соціального захисту в Україні», що впроваджується на виконання Плану дій Ради Європи для України на 2023-2026 роки «Стійкість, відновлення та відбудова».

Хоча Європейська конвенція з прав людини закріплює громадянські та політичні права, багато з них мають наслідки соціального чи економічного характеру. Власне той факт, що тлумачення Конвенції може поширюватися на сферу соціальних та економічних прав, не повинен бути вирішальним фактором проти такого тлумачення, оскільки не існує чіткого поділу, що відокремлює цю сферу від сфери, на яку поширюється дія Конвенції.

Ґрунтуючись на своїй практиці, Суд тлумачив різні статті Конвенції як такі, що породжують певні права, які можна розглядати як права соціального характеру.

До того ж, деякі права, захищені Конвенцією та Протоколами до неї, також регулюються, іноді більш докладно, Європейською соціальною хартією (Хартія 1961 року або переглянута Хартія, прийнята у 1996 році), включно з правами профспілок, забороною примусової праці, правом на освіту або забороною дискримінації. Обидві договірні системи доповнюють одна одну і є взаємозалежними.

У цьому Посібнику з судової практики узагальнюється і аналізується практика Суду щодо соціальних прав. Посібник охоплює такі питання, як охорона здоров’я, трудові права, права профспілок, соціальні пільги та пенсії, а також деякі виникаючі проблеми, такі як житло, права конкретних соціально незахищених груп тощо. Відповідні випадки є численними і стосуються значної кількості основних положень Конвенції.

Цей Посібник зосереджено на різних тематичних питаннях і на їхньому співвідношенні з різними статтями Конвенції.

Посібник доступний для ознайомлення та завантаження за покликанням: http://surl.li/kbjvd

Деталі участі Директора Вищої школи адвокатури Савви Кузьменка в офіційному відкритті проєкту Ради Європи «Посилення соціального захисту в Україні» та першому засіданні керівного комітету проєкту. http://surl.li/kbjyh

Деталі співпраці Центру трудового права та соціального забезпечення ВША НААУ та Ради Європи у межах Проєкту «ПОСИЛЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ В УКРАЇНІ»: http://surl.li/gaehv