Перехід дітей-мігрантів та дітей-біженців до дорослого життя
На платформі HELP РЄ доступний до проходження модуль «Перехід дітей-мігрантів та дітей-біженців до дорослого життя», який був розроблений у 2023 році в рамках багатостороннього проекту «Будуємо майбутнє, обмінюючись кращими практиками: Перехід дітей мігрантів до дорослого життя – UACFutures», що фінансується Фондом Європейського Союзу з питань притулку, міграції та інтеграції (AMIF) та Радою Європи.
Матеріали заходів
15.08.2023

Шановні адвокати та представники інших юридичних професій!

На платформі HELP РЄ доступний до проходження модуль «Перехід дітей-мігрантів та дітей-біженців до дорослого життя», який був розроблений у 2023 році в рамках багатостороннього проекту «Будуємо майбутнє, обмінюючись кращими практиками: Перехід дітей мігрантів до дорослого життя – UACFutures», що фінансується Фондом Європейського Союзу з питань притулку, міграції та інтеграції (AMIF) та Радою Європи. Цей модуль можна вивчати як окремий курс або як частину курсу Ради Європи HELP «Діти-біженці та діти-мігранти», де він виступає додатковим модулем.

Щороку велика кількість дітей мігрантів і біженців прибуває до Європи різними міграційними шляхами, часто без супроводу батьків або опікунів. Після прибуття до країн Європи діти-мігранти та діти-біженці підпадають під дію програм захисту дітей і, таким чином, захищаються Конвенцією ООН про права дитини.

Як тільки їм виповнюється 18 років, вони втрачають додаткові права і захист, які вони мали в дитинстві.

Щоб ефективно і безперешкодно користуватися правами людини, дитину необхідно належним чином підготувати до переходу в доросле життя і продовжувати її підтримувати після досягнення нею 18-річного віку.

Право на підтримку під час переходу до дорослого життя не є новим правом людини. Воно ґрунтується на існуючих правах дитини та стандартах прав людини. Тому метою цього модулю є роз’яснення відповідних стандартів прав людини і розуміння того, як їх можна застосувати для забезпечення того, щоб молоді біженці та мігранти користувалися як на законодавчому, так і на практичному рівні основними правами, на які вони мають право.

Тривалість модулю – 3 години.

Мова модулю – англійська.

Модуль складається зі вступу та 5 розділів:

• Молоді біженці та мігранти;

• Юридична підтримка та відповідна інформація;

• Достатній рівень життя;

• Психічне здоров’я та психосоціальна підтримка;

• Освіта та працевлаштування.

Цей онлайн-модуль адресований насамперед фахівцям, які працюють з дітьми-мігрантами та дітьми-біженцями на етапі переходу до дорослого життя, зокрема соціальним працівникам, юристам, педагогам, медичним працівникам, офіцерам, які працюють на місцях, молодіжним працівникам, наставникам, опікунам та соціальним працівникам.

Модуль також може бути корисним для політиків, державних службовців та неурядових організацій, які працюють у сфері захисту дітей та міграції.

Самореєстрація учасників для проходження модулю: http://surl.li/kbkpy

Дізнатися детальніше про Програму Ради Європи HELP, інформацію про навчальні курси для представників юридичної спільноти: https://bit.ly/3F1NXNY

Детальніше про HELP онлайн-курс: «Діти-біженці та діти-мігранти»: http://surl.li/kbkqv