Онлайн-курс Ради Європи «Гендерна рівність та ґендерний мейнстримінг» тепер доступний українською
Європейська програма з прав людини для навчання юридичних фахівців (HELP) підтримує держави-члени Ради Європи (РЄ) у впровадженні Європейської конвенції з прав людини (ЄКПЛ) на національному рівні.
Міжнародні проекти
06.02.2025

Гендерна рівність є центральним елементом захисту прав людини, функціонування демократії, дотримання верховенства права та суспільного добробуту. Незважаючи на прогрес упродовж останніх десятиліть, ефективна гендерна рівність досі не стала реальністю в Європі. Насильство та дискримінація, головним чином щодо жінок, усе ще існують у багатьох сферах. Гендерна рівність є ключовим напрямом формування політики та встановлення стандартів, зокрема на рівні Ради Європи. Вона також є предметом наукових досліджень і важливим питанням для всього суспільства.

У 1990-х роках було запроваджено новий підхід до забезпечення гендерної рівності. Він ґрунтувався на розумінні того, що для подолання стійких гендерних нерівностей необхідно враховувати це питання в усіх сферах, щоб дійсно подолати їхні структурні та системні причини. Цей підхід, відомий як «ґендерний мейнстримінг» (гендерно орієнтований підхід), спрямований на інтеграцію потреб і ситуацій жінок і чоловіків у всій їхній різноманітності на всіх рівнях і всіх етапах, завдяки роботі суб'єктів, які зазвичай залучені до процесу ухвалення рішень (зокрема у межах проєктів та організаційного розвитку). Гендерний мейнстримінг впроваджується разом зі спеціальними заходами для просування прав жінок і має на меті розробку кращих політик, що ґрунтуються на реальних умовах і життєвому досвіді тих, на кого ці політики спрямовані.

Реалізація стратегії ґендерного мейнстримінгу вимагає, щоб усі суб'єкти, які працюють над розробкою політик і проєктів, мали певні знання про гендерну рівність. Це включає розуміння поточної ситуації щодо розподілу ресурсів, влади та доступу до прав між жінками й чоловіками у всій їхній різноманітності. Також необхідно мати спільне розуміння гендерно-чутливих концепцій, міжнародних і європейських стандартів, а також усвідомлення того, як застосовувати гендерний аналіз.

ПРО КУРС

Онлайн-курс був розроблений у 2023 році та має на меті надати базові знання про гендерну рівність і гендерний мейнстримінг, з особливим акцентом на діяльність Ради Європи, зокрема у сферах співпраці, моніторингу та встановлення стандартів. Загалом курс охоплює навички та інструменти, необхідні для всіх, хто зацікавлений у впровадженні гендерної рівності у свою роботу.

Це інтерактивний курс, який містить інформацію про факти, концепції та стандарти, а також відеоматеріали, практичні контрольні списки та вправи.

Онлайн-курс є результатом спільних зусиль Відділу з питань гендерної рівності, Директорату з питань людських ресурсів і команди HELP (Програми з прав людини для навчання юридичних фахівців) Ради Європи.

Ознайомитись та зареєструватись на Онлайн-курс Ради Європи «Гендерна рівність та ґендерний мейнстримінг» можна за посиланням - https://tinyurl.com/2pe5t5zt

Нагадуємо, що відповідно до видів підвищення професійного рівня Порядком визначено, що проходження курсів Ради Європи на навчальній платформі HELP, за умови підтвердження навчання відповідним сертифікатом, враховується у кількості 2 залікових годин.