Окремі висновки ВКДКА стосовно адвокатської таємниці
Аналіз практики застосування КДКА положень законодавства
Огляди
21.02.2023

Інформація та документи можуть втратити статус адвокатської таємниці за згодою клієнта або особи, якій відмовлено в укладенні договору про надання професійної правничої (правової) допомоги, що викладена у її письмовій заяві.

Так, адвокатами було укладено договори про надання правової допомоги фізичній особі у кримінальному провадженні, де остання визнана потерпілою.

Клієнт звернулася до КДКА зі скаргою на дії адвокатів, які начебто розкрили таємниці справи та адвокатську таємницю сторонній людині під час зустрічі адвокатів з клієнтом.

Проте, в матеріалах перевірки містилася копія заяви скаржниці про звільнення адвокатів від обов’язку зберігання адвокатської таємниці у разі присутності під час розмови, третьої особи, яка прибула зі скаржницею.

На підставі цього дисциплінарна палата КДКА регіону дійшла правильного висновку про відсутність ознак дисциплінарного проступку в діях адвоката, оскільки адвокатами було отримано заяву клієнта щодо втрати статусу адвокатської таємниці та дозвіл на присутність іншої особи під час спілкування скаржниці з адвокатами (Рішення ВКДКА від 01.12.2017 року № ХІ-029/2017).

Першоджерело: Узагальнення дисциплінарної практики кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури щодо адвокатської таємниці, затверджені Рішенням ВКДКА № VIІ-010/2020 від 25.07.2020 року. https://cutt.ly/G3b3xm1

Тематичні публікації:

Про правила адвокатської етики, адвокатську таємницю та приклади дисциплінарних практик: адвокат Віктор Вовнюк. https://cutt.ly/r3wIWTS

Адвокатська таємниця: зберігати не можна розголосити. https://cutt.ly/G3wI3MT

5 головних принципів ПАЕ в країнах ЄС, про які повинні знати українські адвокати. https://cutt.ly/U3wOc3i