Насильство стосовно жінок і домашнє насильство (для працівників правоохоронних органів)
Шановні адвокати та представники інших юридичних професій! На навчальній онлайн-платформі HELP (освіта в галузі прав людини для юристів) доступна до проходження оновлена україномовна версія онлайн-курсу «Насильство стосовно жінок і домашнє насильство (для працівників правоохоронних органів)».
Новини та події
28.08.2023

Шановні адвокати та представники інших юридичних професій!

На навчальній онлайн-платформі HELP (освіта в галузі прав людини для юристів) доступна до проходження оновлена україномовна версія онлайн-курсу «Насильство стосовно жінок і домашнє насильство (для працівників правоохоронних органів)».

Правоохоронні органи відіграють вкрай важливу роль у боротьбі з насильством стосовно жінок та домашнім насильством, а також у запобіганні його повторенню. Реакція на будь-яку форму насильства має бути ефективною та адаптованою відповідно до потреб жертв та ризиків кривдників.

Реагуючи на насильство стосовно жінок та домашнє насильство, важливо, щоб працівники правоохоронних органів були обізнані в сфері правозахисної діяльності в контексті протидії насильству щодо жінок та пройшли навчальну підготовку з питань ефективного реагування на потреби жертв та взаємодії з кривдниками.

Спираючись на досвід поліції та правоохоронних органів кількох європейських країн, зокрема Данії, Франції, Португалії, Словенії та Швеції, а також відповідно до основного європейського міжнародного договору: Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (також відому як Стамбульська конвенція) та діяльності з моніторингу та оцінки дотримання її положень на практиці Групою експертів з дій проти насильства стосовно жінок і домашнього насильства (ГРЕВІО) Рада Європи розробила новий онлайн-курс щодо насильства стосовно жінок і домашнього насильства, орієнтований на працівників правоохоронних органів.

Під час проходження цього навчального курсу працівники правоохоронних органів ознайомляться з теоретичним та практичним навчальним матеріалом щодо насильства стосовножінок, різних його форм та рівнів впливу на жертв та суспільство в цілому.

Учасники також отримають відповідні практичні рекомендації щодо швидкого та ефективного реагування на випадки насильства стосовно жінок та домашнього насильства, ознайомляться детальніше з методами опитування жертв насильства та їх кривдників, а також визначать практичні кроки для осіб, які першочергово реагують на випадки насильства, слідчих тощо.

Курс призначений насамперед для працівників правоохоронних органів. Проте його рекомендовано пройти також й іншим фахівцям, які напряму залучені до роботи з випадками насильства стосовно жінок та домашнього насильства (наприклад, соціальні та медичні працівники), представникам організацій громадянського суспільства, студентам та іншими цільовим групам.

Курс складається зі вступу та 3 основних модулів і розрахований на 6 годин навчання.

Вступ: Вітальне повідомлення, інструкції з навігації, коротка інформація про авторок курсу та цільову групу.

🔸Модуль 1: Розуміння насильства стосовно жінок і домашнього насильства Ключові поняття та визначення. Насильство стосовно жінок і різні його форми. Що таке домашнє насильство. Вплив на жертв. Наслідки для суспільства: ціна насильства стосовно жінок і домашнього насильства.

🔸Модуль 2: Ефективні правоохоронні заходи в ситуаціях насильства стосовно жінок і домашнього насильства. Принципи здійснення правоохоронних заходів. Протидія стереотипам і упередженням, зумовленим професійною діяльністю. Перша взаємодія з жертвами. На місці події/злочину. У відділі поліції. Розслідування, докази та інформування прокурора.

🔸Модуль 3: Оцінка ризиків насильства стосовно жінок і домашнього насильства Оцінка ризиків. Управління ризиками. Поліцейське співробітництво. Вивчення конкретної ситуації.

📝Самореєстрація учасників для проходження модулю: http://surl.li/klald

📌Дізнатися детальніше про Програму Ради Європи HELP, інформацію про навчальні курси для представників юридичної спільноти: https://bit.ly/3F1NXNY