Міжнародний день пам'яті жертв актів насильства на підставі релігії або переконань
Держави несуть головну відповідальність за заохочення та захист прав людини, включаючи права людини для осіб, що належать до релігійних меншин, у тому числі їхні права вільно сповідувати свою релігію чи переконання.
Новини та події
22.08.2023

Держави несуть головну відповідальність за заохочення та захист прав людини, включаючи права людини для осіб, що належать до релігійних меншин, у тому числі їхні права вільно сповідувати свою релігію чи переконання.

Резолюція Генеральної асамблеї ООН

A/73/L.85 від 13 травня 2019 року

22 серпня міжнародна спільнота відзначає День пам'яті жертв актів насильства на підставі релігії або переконань.

Цей день був заснований у 2019 році Резолюцією Генеральної асамблеї ООН A/73/L.85 від 13 травня 2019 року http://surl.li/khuzn

“Свобода релігії та переконань, свобода думок та їх вільного вираження, право на мирні збори та право на свободу асоціацій є взаємозалежними, взаємопов'язаними та взаємозміцнюючими й можуть відігравати особливу роль у боротьбі з усіма формами нетерпимості та дискримінації на основі релігії чи переконань” - зазначається у Резолюції.

Зазначені права містяться у Загальній декларації прав людини, що була прийнята і проголошена резолюцією 217А(ІІІ) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року, а саме у ст. 18 (право на свободу думки, совісті і релігії), ст. 19 (право на свободу переконань і на вільне їх виявлення) та ст. 20 (право на свободу мирних зборів і асоціацій). http://surl.li/umvi Подібні положення містить і Міжнародний пакт про громадянські і політичні права (ст.ст.18, 19, 21, 22). http://surl.li/rlkf

Міжнародний день пам'яті жертв актів насильства на підставі релігії або переконань відзначається одразу за Міжнародним днем пам'яті та поминання жертв тероризму, що не є випадковим, адже Резолюцією Генеральної асамблеї ООН № 72/165 від 19 грудня 2017 року http://surl.li/khrom, якою був встановлений цей день, зазначається, що заохочення та захист прав людини для всіх і верховенство права на національному та міжнародному рівнях мають істотне значення для запобігання тероризму та боротьби з ним. Так саме і Резолюція Генеральної асамблеї ООН A/73/L.85 пов’язує акти нетерпимості та насильства на підставі релігії або переконань - з тероризмом.

Сьогодні в умовах російської воєнної агресії масові акти насильства, в тому числі на підставі релігії або переконань, набули масового характеру і стали жахливою реальністю для населення на тимчасово окупованих територіях.

Так, чисельні факти порушення з боку окупаційної влади рф права на свободу переконань і на вільне їх вираження містяться у Спеціальній доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) “Ситуація з правами людини в Україні в контексті збройного нападу російської федерації” http://surl.li/ddpxy

📌Корисні ресурси:

International Day Commemorating the Victims of Acts of Violence Based on Religion or Belief | 22 August http://surl.li/khuso

“Спеціальний доповідач з питань свободи релігії та переконань” http://surl.li/khwgy

“Спеціальний доповідач з питань заохочення та захисту прав людини в умовах боротьби з тероризмом” http://surl.li/khwgs

“Спеціальний доповідач з питань про захист права на свободу поглядів та їх вільне висловлення” http://surl.li/khwhl

📍 З просвітницькою метою пропонуємо ознайомитися із добіркою матеріалів Вищої школи адвокатури НААУ не тему боротьюи з тероризмом:

🔸Вдосконалення боротьби з тероризмом: прийнято євроінтеграційний Закон http://surl.li/khsix

🔸Застосування ст. 8 Конвенції з урахуванням загрози тероризму http://surl.li/khsjh

🔸Відшкодування моральної шкоди, завданої позивачу смертю матері внаслідок терористичного акту. http://surl.li/khsjj