Курси Програми Ради Європи HELP для представників юридичної спільноти
Програма Ради Європи HELP (Human Rights Education for Legal Professionals = Навчання у сфері прав людини для представників юридичних професій) – освітня програма, що впроваджується в рамках Ради Європи з 2006 року
Огляди
01.01.2024

Пропонуємо до ознайомлення курси Програми Ради Європи HELP:

· Вступ до Європейської конвенції з прав людини та ознайомлення з Європейським судом з прав людини – курс дає можливість ознайомитися як з самим текстом ЄКПЛ, так і з методологією та процедурою, якої дотримується ЄСПЛ при її тлумаченні.

 Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://bit.ly/3h8lcWh

·   Критерії допустимості у заявах, поданих до Європейського суду з прав людини – курс дозволить зрозуміти критерії прийнятності заяв, які подаються до ЄСПЛ та процедуру визначення того, чи підлягає заяви прийняттю до розгляду.

 Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://bit.ly/3SsNZCJ

 ·    Права осіб з інвалідністю – курс є комплексним і спрямованим на підвищення рівня знань юристів та інших заінтересованих осіб про відповідні міжнародні та європейські стандарти, що в кінцевому підсумку дозволить застосовувати на практиці відповідні положення і стандарти з метою кращого захисту прав людей з інвалідністю.

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://cutt.ly/D8dn4Dg

 ·       ЛГБТІ та процедура надання притулку – курс розроблений в інтерактивній формі та включає різноманітні практичні вправи, що дозволяє юристам та іншим фахівцям покращити свої знання та навички щодо стандартів у сфері захисту ЛГБТІ-шукачів притулку і застосовувати ці стандарти у своїй повсякденній роботі.

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: http://surl.li/jkpmu

 ·  Заборона неналежного поводження – курс має на меті допомогти юристам у державах-членах Ради Європи ефективно застосовувати стандарти, що стосуються заборони неналежного поводження.

 

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://cutt.ly/r311U2f

 

· Дружнє до дітей правосуддя та права дитини – курс розроблений в інтерактивній формі, включає різноманітні практичні вправи для забезпечення належного засвоєння відповідних знань, навичок та цінностей. Важливо забезпечити, щоб фахівці, які працюють в компетентних органах держав-членів Ради Європи, мали всебічні та професійні знання про ЄСПЛ та його прецедентне право у сфері правосуддя, дружнього до дитини.

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://tinyurl.com/ycxkbtef

·  Доступ жінок до правосуддя – під час проходження курсу учасники мають змогу ознайомитися з основною міжнародною правовою базою щодо прав людини стосовно жінок, яку застосовують у Європі, та визначите ключові стандарти, що стосуються забезпечення доступу жінок до правосуддя, включно з відповідними положеннями Стамбульської конвенції та прецедентним правом Європейського суду з прав людини.

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: http://bit.ly/3G1zbY6

·  Сімейне право та права людини – курс включає аналіз впливу права прав людини, зокрема статей 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) та 12 (право на шлюб) Європейської конвенції з прав людини, на національне сімейне право. Він розглядає ключові справи Європейського суду з прав людини за статтями 8, 12 і 14 Конвенції, а також досліджує відповідні європейські й міжнародні інструменти, включаючи Конвенцію ООН про права дитини (1989).

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://bit.ly/3C3dDqZ

 ·  Обґрунтованість судових рішень і права людини курс пропонує всебічний огляд судової аргументації та стандартів якості правосуддя, що стосуються кримінального та цивільного судочинства, судової практики та передового досвіду.

 

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://cutt.ly/m3uU09q

 ·   Міжнародне співробітництво у кримінальних справах курс охоплює питання екстрадиції, взаємної правової допомоги, передачі засуджених осіб, нагляду за правопорушниками, міжнародної дійсності кримінальних вироків та передачі провадження, арешту та конфіскації доходів, одержаних злочинним шляхом, інструментарій міжнародного співробітництва з посиланнями на відповідну інформацію та організації, пов’язані з міжнародним співробітництвом у кримінальних справах, а також допомогу та рекомендації щодо складання та виконання запитів.

 

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://cutt.ly/w3b9wO6

 · Боротьба з расизмом, ксенофобією, гомофобією та трансфобією – курс охоплює в інтерактивній формі європейське законодавство про недискримінацію (Ради Європи та ЄС) та вражаючу практику Європейського суду з прав людини та Суду Європейського Союзу, а також рішення Європейського комітету з соціальних прав.

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://cutt.ly/F9Awdpm

·  Альтернативи імміграційному затриманню – курс розглядає як юридичні, так і практичні аспекти альтернатив затриманню в контексті міграції.

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://cutt.ly/E8PuF3J

·  Право на повагу до приватного і сімейного життя (стаття 8 ЄКПЛ) курс спрямований на те, щоб допомогти правникам зрозуміти, що саме охоплюється статтею 8 ЄКПЛ та як проводити аналіз при вирішенні справи, яка стосується прав за статтею 8 Конвенції.

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://cutt.ly/n9r4Eil

· Персональні дані і приватне життя – курс пропонує комплексну навчальну програму, яка в інтерактивній формі охоплює ключові поняття, правову базу РЄ та ЄС (безпосередньо застосовну на національному рівні), прецедентне право Європейського суду з прав людини та Суду Європейського Союзу, а також конкретні сфери захисту персональних даних.

 

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://bit.ly/3v8k8oJ

 

·  Право власності та Європейська конвенція з прав людини курс окреслює  поняття майна у розумінні Конвенції, позитивні та негативні зобов’язання держав за статтею 1 Протоколу № 1, допустимі обмеження та пропорційність, взаємодію між статтею 1 Протоколу № 1 та іншими статтями ЄКПЛ.

 

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://cutt.ly/54kKcfZ

·     Вступ до запобігання корупції – курс містить детальний огляд форм та інструментів запобігання корупції, конфліктів інтересів та способів їх врегулювання, обмежень щодо отримання подарунків та обмежень після припинення трудової діяльності, особливостей регулювання лобістської діяльності, прозорості політичного фінансування, захисту викривачів, корупційних ризиків у сфері публічних закупівель, а також описує роль та значення аудиту у боротьбі з корупцією.

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://bit.ly/3VVnRSG 

 

· Права людини в Збройних Силах – курс має за мету ознайомити правників і зацікавлених осіб з особливостями захисту та підставами обмежень прав військовослужбовців.

 

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://bit.ly/3gnTBzE

 

· Свобода вираження поглядів – курс має на меті допомогти фахівцям у галузі права, а також іншим спеціалістам у розумінні європейських стандартів щодо свободи вираження поглядів та ефективного застосування статті 10 ЄКПЛ на національному рівні.

 

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://bit.ly/3irYXLG

 

·   Боротьба з торгівлею людьми та захист постраждалих осіб – курс покликаний навчити фахівців-практиків ефективно застосовувати стандарти, розроблені в рамках Конвенції Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми, у своїй повсякденній роботі.

 

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: http://bit.ly/3ZzFJo2

·  Права людини в спорті курс спрямований на підвищення рівня знань та навичок фахівців у галузі права, а також інших експертів щодо застосування відповідних стандартів національного та міжнародного права у сфері прав людини у спорті.

 

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: http://bit.ly/3ZzFJo2

 

· Бізнес і права людини – курс розглядає правові рамки, методології та практичні заходи щодо того, як держави, корпоративні утворення та правники можуть запобігати, пом’якшувати та усувати потенційні та фактичні порушення прав людини, пов’язані з діяльністю корпорацій.

 

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: http://bit.ly/3Ov1pg0

 

· Процесуальні гарантії в кримінальних провадженнях та права потерпілих – курс поєднує в собі дослідження основних процесуальних прав як обвинувачених/підозрюваних у кримінальному провадженні (право на справедливий і публічний розгляд справи незалежним судом; право на захист, дотримання принципу презумпції невинуватості), так і прав потерпілих (зокрема, право на доступ до правосуддя).

 

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://tinyurl.com/y64mnm63

· Фармацевтична злочинність та Конвенція Медікрайм – курс має на меті допомогти фахівцям у галузі права належним чином протидіяти фармацевтичній злочинності. Зокрема, курс допомагає зрозуміти, що таке фармацевтична злочинність, як вона розслідується, як різні відомства та особи співпрацюють у боротьбі з цією специфічною формою злочинності. Курс також знайомить з Конвенцією Ради Європи про підроблення медичної продукції та подібні злочини, що загрожують охороні здоров’я, принципами та сферою її дії.

 

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://bit.ly/3WGKr1o

 

·   Стандарти Комітету із запобігання катуванням – курс має на меті надати в користування комплексний і сучасний навчальний інструмент, присвячений саме Комітету із запобігання катуванням та його стандартам.

 

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://cutt.ly/052QuEt

 

·    Діти-біженці та діти-мігранти – курс пояснює, як критичні питання вирішуються в міжнародній та європейській правових системах, і надає відповідну cудову практику Європейського суду з прав людини.

 

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://cutt.ly/A6vW0xx

 

·  Навколишнє середовище та права людини – курс розглядає правові рамки та практичні підходи, які допоможуть юристам та іншим заінтересованим темою особам у розумінні взаємозв’язків між правами людини та навколишнім середовищем, зокрема, як застосовувати підхід, заснований на правах людини, до захисту довкілля. https://cutt.ly/X6C8uRt

 

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://cutt.ly/u4J6rHU

 

· Запобігання радикалізації – курс надає загальне  розуміння явища радикалізації та роль працівників системи правосуддя в контексті запобігання радикалізації, європейських стандартів у сфері реагування кримінальної юстиції на радикалізацію, що призводить до насильницького екстремізму та тероризму, положень міжнародної/європейської правової бази та прецедентного права, що стосуються питань запобігання радикалізації та використання доказів у справах, пов’язаних з боротьбою з тероризмом, а також допомагає застосовувати на практиці відповідні положення ЄКПЛ та стандартів Ради Європи щодо запобігання радикалізації та використання доказів у антитерористичних справах.

 

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://cutt.ly/17MBnLL

 

·   Злочини на ґрунті ненависті та мова ворожнечі – курси мають на меті поглибити необхідні знання та навички фахівців у сфері права (та інших галузях) щодо розуміння впливу злочинів на ґрунті ненависті та мови ворожнечі на жертв, громади та суспільство, а також визначити ефективні заходи реагування.

 

Самореєстрація учасників для проходження Курсу «Злочини на ґрунті ненависті»: https://cutt.ly/Xwqju0lD

 

Самореєстрація учасників для проходження Курсу «Мова ворожнечі»: https://cutt.ly/wwqjirhA

 

·   Протидія насильству щодо жінок та домашньому насильству –  курс розкриває основні поняття міжнародної, європейської правової бази та правозастосовчої практики, що регулює захист жінок та дівчат від насильства, зосереджуючи увагу, зокрема, на Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульській конвенції). Крім того, курс надає фахівцям у галузі права практичні інструменти для розгляду справ про насильство щодо жінок та домашнє насильство в умовах дотримання прав людини та при застосуванні підходу, орієнтованого на жертву та ризики, які несе кривдник.

 

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://tinyurl.com/2s4xnw8a

 

·  Протидія насильству щодо жінок та домашньому насильству: курс для працівників правоохоронних органів – під час курсу правоохоронці можуть ознайомитися з теоретичними та практичними концепціями, пов’язаними з насильством щодо жінок, його різноманітними формами та впливом на потерпілих і суспільство в цілому. Учасники також ознайомляться з рекомендаціями щодо швидкого та ефективного реагування на випадки насильства щодо жінок та домашнього насильства, методами опитування жертв та кривдників, а також практичними кроками осіб, які першими реагують на випадки насильства, слідчих тощо.

 

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://tinyurl.com/yc74vxum 

 

·  Етика для суддів, прокурорів та адвокатів – курс висвітлює в інтерактивній формі ключові поняття, міжнародну та європейську (РЄ та ЄС) нормативно-правову базу, а також відповідну судову практику Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) та Суду Європейського Союзу (СЄС) стосовно ключових етичних принципів роботи суддів, прокурорів та адвокатів.

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://tinyurl.com/mjehdz3v

· Кіберзлочинність та електронні докази має за мету ознайомити правників і зацікавлених осіб з основними поняттями, пов’язані з кіберзлочинністю та електронними доказами. Матеріали Курсу містять огляд перешкод, що виникають при розслідуванні кіберзлочинів, а також висвітлюють труднощі, пов'язані зі збором та обробкою електронних доказів.

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: https://bit.ly/3zg4hWP

Дізнатися детальніше про Програму Ради Європи HELP, інформацію про навчальні курси для представників юридичної спільноти: https://bit.ly/3F1NXNY