Координаційна зустріч між проектом Ради Європи та Вищою школою адвокатури НААУ
Рада Європи «Боротьба з насильством стосовно жінок в Україні – Етап ІІ» (COVAW-II)
Міжнародні проекти
24.02.2023

Координаційна зустріч між проектом Ради Європи «Боротьба з насильством стосовно жінок в Україні – Етап ІІ» (COVAW-II) та Вищою школою адвокатури НААУ

23 лютого 2023 року відбулася координаційна зустріч між проектом Ради Європи «Боротьба з насильством стосовно жінок в Україні – Етап ІІ» (COVAW-II) та Вищою школою адвокатури НААУ.

Валерія Ткаченко, керівниця Проекту Ради Європи «Боротьба з насильством стосовно жінок в Україні – Етап ІІ» (COVAW-II) повідомила про заходи, заплановані під час реалізації проекту, зокрема, у напрямку розвитку інституційної спроможності з протидії насильству стосовно жінок та підвищення рівня обізнаності з міжнародними стандартами й імплементацією Стамбульської конвенції.

Савва Кузьменко, директор Вищої школи адвокатури НААУ, координатор програми Ради Європи HELP від Національної асоціації адвокатів України, поділився досвідом реалізації завдань, спрямованих на боротьбу з насильством, тематичних освітніх проектів, інформаційної підтримки та адвокаційних ініціатив. Внесеним до обговорення питанням Савва Кузьменко закликав до пошуку спільних рішень задля посилання внеску адвокатської спільноти у напрямку протидії насильству і досягнення мети проекту.

Лариса Гретченко, керівниця проектів і програм Вищої школи адвокатури НААУ представила огляд заходів з підвищення кваліфікації адвокатів з питань надання правової допомоги в ситуації домашнього насильства, зокрема, щодо дітей та жінок. У доповіді відзначено мультидисциплінарний підхід навчальних програм, високофахову експертність лекторського складу.

Дженна Шерер-Демір, радниця програми, Відділ з питань розбудови спроможностей та співробітництва, Департамент з питань людської гідності і гендерної рівності, Офіс Ради Європи (Страсбург) високо оцінила внесок адвокатури в питаннях боротьби з насильством стосовно жінок в Україні та висловила зацікавленість у розвитку подальшої партнерської співпраці.

У координаційній зустрічі взяли участь Метью Фостер, спеціаліст проєкту «Боротьба з насильством стосовно жінок в Україні – Етап ІІ», Офіс Ради Європи, Страсбург і Тетяна Антонченко, асистентка проєкту «Боротьба з насильством стосовно жінок в Україні – Етап ІІ», Офіс Ради Європи в Україні.

Очікуваним результатом проектної взаємодії є моніторингові дослідження, правоосвітній компонент, підвищення кваліфікації юристів різних спеціальностей за тематичними програми, включаючи онлайн - Курси на платформі Help Ради Європи.