Коментар до основоположних актів Європейського Союзу доступний українською мовою
Новини та події
03.03.2024

Видавництво «Wolters Kluwer» оприлюднило на своєму вебсайті «Коментар до Договору про функціонування ЄС, Договору про ЄС та Хартії основоположних прав ЄС» українською мовою.

Ця доступна для безкоштовного завантаження праця на 1780 сторінках – некомерційний волонтерський продукт, створений на підтримку України.

У книзі подано детальний коментар до основоположних документів Європейського Союзу: Договору про функціонування ЄС, Договору про ЄС та Хартії основоположних прав ЄС.

Авторський колектив налічує 35 авторок та авторів з Чеської Республіки, провідних фахівців з європейського та конституційного права. Керівниками авторського колективу є професор Michal Tomášek та доцент Václav Šmejkal з кафедри європейського права юридичного факультету Карлового університету в Празі.

Оригінальна версія коментаря в Чехії була видана в 2022 році з нагоди головування Чехії в Раді ЄС.

Книгу переклали Алла Федорова, Вікторія Лесюк, Анна Марущак, Софія Хиля, Olena Rizak, Ангеліна Гучко, Vladislav Vacek, Василь Кулик, Людмила Іванівна Яворська, Марина Писарева, Данило Шаповал, Anatoliy Gafurov.

Книга також містить короткий коментар до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом авторства Алли Федорової, кандидатки юридичних наук, доцентки.

Редактори оригінального чеського коментаря, переконані, що якісний коментар до основних правових документів Європейського Союзу є необхідним і надзвичайно корисним матеріалом для всіх, хто працює з європейським правом або просто ним цікавиться. Договір про Європейський Союз, Договір про функціонування Європейського Союзу та Хартія основоположних прав Європейського Союзу є конституційною основою всього процесу розбудови та функціонування Європейського Союзу, джерелом всієї законодавчої та управлінської діяльності органів ЄС і, звичайно ж, правовою базою для прийняття кожного нового члена Європейського Союзу.

Саме тому розуміння тексту цих основоположних правових норм, знання їхнього походження та актуальності для практичної діяльності Європейського Союзу та його держав-членів є важливою передумовою як для розуміння процесу європейської інтеграції, так і для самої інтеграції в нього та функціонування в його рамках.

Автори сподіваються, що цей унікальний досвід допоможе їхнім українським колегам на нелегкому шляху, який чекає Україну до вступу в ЄС.

Завантажити коментар можна безкоштовно за посиланням: https://tinyurl.com/2s485aka