Керівні принципи звітування про впровадження Стамбульської конвенції для країн, що ратифікували Конвенцію
Новини та події
21.03.2024

Колеги, пропонуємо до Вашої уваги «Керівні принципи підготовки звітів для базового оцінювання групи експертів Ради Європи з боротьби з насильством стосовно жінок і домашнім насильством (GREVIO)».

Документ підготовлено в рамках проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством стосовно жінок в Україні – Етап ІІ»(COVAW-II).

Це керівництво спрямоване на надання допомоги Державам-учасницям Стамбульської конвенції в ході базового та тематичного оцінювання, що проводиться Групою експертів з боротьби з насильством стосовно жінок і домашнім насильством (GREVIO).

GREVIO була створена з метою моніторингу виконання Стамбульської конвенції. Вона є одним із двох компонентів механізму моніторингу згідно зі Стамбульською конвенцією, до якого також входить Комітет Сторін Стамбульської конвенції. До складу GREVIO як експертного органу входить 15 незалежних та висококваліфікованих експертів у галузі прав людини, гендерної рівності, протидії насильству стосовно жінок та домашньому насильству, кримінального права та у сфері надання допомоги й захисту постраждалих від насильства стосовно жінок і домашнього насильства.

З метою збору усієї доступної інформації та рекомендацій щодо базового та тематичного звітування GREVIO в одному місці це керівництво орієнтоване на призначених Державами контактних осіб та представників національних координаційних органів, створених на підставі статті 10 Стамбульської конвенції — тих, що, окрім інших обов’язків, відповідають за взаємодію з відповідними національними органами та GREVIO, а також за координацію процесу оцінювання. Приділяючи особливу увагу Україні, в ньому висвітлені конкретні проблеми та труднощі з огляду на те, що країна розпочинає процедуру оцінювання під час війни.

У першому розділі описується поточна ситуація в Україні, оскільки вона стосується процесу оцінювання GREVIO, із зазначенням інших регіональних та міжнародних процесів перевірки дотримання прав людини під час конфлікту.

Решта розділів містять детальний огляд процедури з її початку до надання заключної доповіді GREVIO та рекомендацій Комітету Сторін, обсягу та виду інформації, яку необхідно надати, а також інших джерел інформації, якими користується GREVIO.

Ознайомитися із Керівними принципами підготовки звітів для базового оцінювання групи експертів Ради Європи з боротьби з насильством стосовно жінок і домашнім насильством (GREVIO) можна за посиланням: https://tinyurl.com/8afn5kt2

Першоджерело: https://tinyurl.com/7zwbxb65