HELP TRAINING-OF-TRAINERS SESSION: підготовка національних тренерів за програмою HELP
Офіс Ради Європи в Україні
Новини та події
02.12.2022

28 листопада 2022 року представники адвокатської спільноти, органів прокуратури та викладачі закладів вищої освіти взяли участь у HELP Training-of-Trainers (ToTs) session, що відбувся у Страсбурзі у змішаному форматі оффлайн та онлайн.

З вітальним словом до учасників звернулася Ева ПАСТРАНА (Eva Pastrana), голова відділу підготовки кадрів у галузі правосуддя й прав людини, РЄ. У доповіді висвітлено ключові аспекти вступу до програми HELP, цілі сесії. Пані Ева Пастрана наголосила на важливості підтримки України та впровадженні європейських стандартів на національному рівні. Завдяки курсам за програмою HELP працівники органів правосуддя можуть краще захищати права людини на національному рівні та бути в курсі динамічних стандартів і практики ЄСПЛ.

Продовжила привітальні виступи Ольга КОСТЕНКО, координатор проєкту, РЄ, яка ознайомила учасників з проєктом HELP Ради Європи для України. У виступі відзначено, що проєкт «Підтримка контекстуалізації модулів/курсів програми HELP для працівників органів правосуддя під час війни в Україні» був розроблений як термінова реакція на російську агресію проти України. Особлива увага у цьому проєкті приділяється забезпеченню інформаційної підтримки працівників органів правосуддя, які надають допомогу переміщеним особам і особам, що постраждали від конфлікту.

Вступне слово від організаторів було передано учасникам, кожен з яких здійснив представлення професійних інтересів, мотивації та очікувань від участі в тренінгу для тренерів.

Савва Кузьменко, директор Вищої школи адвокатури НААУ, висловив впевненість в ефективності онлайн навчання юристів усіх спеціальностей на платформі HELP та запевнив у готовності адвокатів долучитися до перекладу і адаптації наявних курсів до конкретного національного законодавства й практики, подальшого проведення семінарів, тренінгів та просування освітнього онлайн-простору на платформі HELP.

Андрій Орлан, заступник керівника Тренінгового Центру прокурорів, висловив вдячність організаторам за підтримку проєкту та відзначив важливість імплементації європейської системи захисту прав людини, особливо під час використання методики HELP.

Христина Хохлова, Координатор Проєкту, провела знайомство з методикою навчання за програмою HELP. Вона поділилася з учасниками методологічними аспектами та практичним досвідом застосування інструментів електронного навчання за програмою HELP, включаючи створення сторінки національного курсу. З поміж елементів навчального матеріалу на платформі HELP та роботи з ним, увагу учасників сфокусовано до таких як: створення розділів і структури сторінки курсу, додавання контенту, завантаження інформації, ресурсів, візуальних матеріалів.

Алла Федорова, викладач програми HELP на національному рівні, означила роль викладача програми HELP та ключові навички з розробки матеріалів національного рівня. З поміж основних завдань виділено такі як: адаптація модельного курсу з урахуванням потреб учасників та специфіки конкретної держави, розробка плану та програми проходження курсу, взаємодія з учасниками (до, під час курсу, по завершенню), очні зустрічі та моніторинг статусу виконання завдань, технічна підтримка, звітування та сертифікація по завершенню.

Під час тренінгу Христина Хохлова та Алла Філатова продемонстрували учасникам спроможності платформи HELP та провели практикум з питань реєстрації учасників, створення форуму, вікторини, а також контролю і виконання завдань.

У заключному слові Ева Пастрана (Eva Pastrana) висловила переконання про очікуване досягнення мети підготовки тренерів за програмою HELP і забезпечення учасників навичками успішного викладання онлайн-курсу HELP в Україні.

Для успішного завершення тренінгу для тренерів та отримання Сертифікату національного тренера HELP, учасникам необхідно виконати індивідуальне практичне завдання — самостійно створити сторінку курсу.

Виконання цього завдання дозволить продемонструвати наявність технічних навичок роботи на платформі та розуміння завдань, що стоять перед національним тренером HELP.

Про перебіг етапів тренінгу, відгуки учасників щодо участі та набутого нового досвіду, продовжимо інформувати на платформі Вищої школи адвокатури НААУ.