HELP online course: ЛГБТІ та процедура надання притулку
Онлайн-курс розроблено у рамках проєкту Ради Європи «Сприяння правам людини та рівності для ЛГБТІ-людей III» (2021-2023)
Міжнародні проекти
25.07.2023

Представляємо огляд онлайн-курсу програми Ради Європи HELP: «ЛГБТІ та процедура надання притулку.

У всьому світі люди страждають від насильства та дискримінації через те, що вони є або сприймаються як ЛГБТІ.

Порушення прав людини включають, але не обмежуються вбивствами, зґвалтуваннями та фізичними нападами, катуваннями, свавільним затриманням, відмовою у праві на свободу зібрань, вираження поглядів та інформації, а також дискримінацією у сфері зайнятості, охорони здоров’я.

Криміналізація, пов’язана з ЛГБТІ, на жаль, все ще залишається реальністю в багатьох країнах.

69% юрисдикцій у світі криміналізують приватні одностатеві сексуальні стосунки за взаємною згодою.

42 країни криміналізують приватні добровільні сексуальні стосунки між жінками, використовуючи закони проти лесбійства, сексуальні стосунки з особою тієї самої статі та грубий інцест.

14 країн криміналізують гендерну ідентичність та/або самовираження трансгендерних людей.

Станом на 2023 рік в 11 країнах смертна кара може бути призначена за приватні одностатеві сексуальні стосунки за згодою.

ЛГБТІ-шукачі притулку часто наражаються на додаткову небезпеку через свою сексуальну орієнтацію, гендерну ідентичність або самовираження та статеві ознаки під час подорожі, після прибуття та під час перебування в країні, у якій вони шукають притулку.

Часто, але не завжди, протягом усього процесу надання притулку, вони кваліфікуються як вразливі особи з особливими потребами у правовій допомозі, умовах прийому, медичному обслуговуванні та інших сферах.

Враховуючи ризик додаткової небезпеки та особливі потреби, які можуть мати ЛГБТІ-шукачі притулку, важливо, щоб усі учасники процедури надання притулку були належним чином навчені поважати їхню вразливість та потреби.

Цей курс першочергово розрахований на фахівців у галузі права (суддів, працівників апарату суду, юристів) і співробітників органів, відповідальних за надання притулку, однак він також може бути цікавим для інших учасників процедури надання притулку (прикордонників, перекладачів, співробітників приймальників-розподільників і центрів тимчасового тримання).

Тривалість курсу – 3 години

Мова курсу – доступне проходження англійською мовою.

Курс складається із 4 модулів:

Модуль 1. Вступ

Модуль 2. Правова база

Модуль 3. Права ЛГБТІ в контексті надання притулку

Модуль 4. Матеріально-правові та процесуальні аспекти, пов'язані із заявою про надання притулку

Курс розроблений в інтерактивній формі та включає різноманітні практичні вправи, що дозволяє юристам та іншим фахівцям покращити свої знання та навички щодо стандартів у сфері захисту ЛГБТІ-шукачів притулку і застосовувати ці стандарти у своїй повсякденній роботі.

Цей онлайн-курс розроблено у рамках проєкту Ради Європи «Сприяння правам людини та рівності для ЛГБТІ-людей III» (2021-2023).

Самореєстрація учасників для проходження Курсу: http://surl.li/jkpmu

Дізнатися детальніше про Програму Ради Європи HELP, інформацію про навчальні курси для представників юридичної спільноти: https://bit.ly/3F1NXN