Цифрова Україна: формування електронного відображення актового запису буде доступно в дії
Зміни до Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян
Огляди
19.09.2023

14 вересня 2023 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2023 року https://tinyurl.com/mv4vvtym, якою вносяться зміни до Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян https://tinyurl.com/344fu9rv.

Зокрема, передбачається запровадження можливості формування електронного відображення актового запису що міститься в Реєстрі, засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Дія) разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом):

1) електронного відображення актового запису про народження:

2) електронного відображення актового запису про шлюб:

3) електронного відображення актового запису про розірвання шлюбу:

4) електронного відображення актового запису про зміну імені.

Електронне відображення актового запису буде формуватися засобами Порталу Дія за бажанням фізичної особи, яка досягла 14 років, стосовно складеного щодо неї актового запису цивільного стану, а щодо актового запису про народження фізичної особи та її походження — також за бажанням батька чи матері такої фізичної особи (крім випадку позбавлення відповідної особи батьківських прав).

Формування електронного відображення актового запису буде можливим виключно щодо актового запису цивільного стану, що міститься в Реєстрі та ідентифікацію якого проведено з використанням відомостей про реєстраційний номер облікової картки платника податків особи, щодо якої він складений.

Послуга з формування електронного відображення актового запису буде безоплатною.

Сформований унікальний електронний ідентифікатор буде дійсний протягом трьох хвилин з моменту формування, а само електронне відображення актового запису буде дійсним лише за наявності унікального електронного ідентифікатора та не може використовуватися без нього.

Особа зможе предʼявляти електронне відображення актового запису замість та без додаткового пред’явлення свідоцтва про державну реєстрацію відповідного акта цивільного стану чи відповідного витягу з Реєстру.

Обов’язковою умовою використання електронного відображення актового запису буде його перевірка з використанням унікального електронного ідентифікатора у режимі реального часу.

Передбачається можливість подачі фізичною особою електронної копії електронного відображення актового запису засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія). Електронна копія буде формуватися засобами Порталу Дія із накладенням віддаленого кваліфікованого електронного підпису “Дія.Підпис” (“Дія ID”) фізичної особи та кваліфікованої електронної печатки технічного адміністратора Порталу Дія з відповідною кваліфікованою електронною позначкою часу.

Передбачена також можливість формування електронних копій засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія), для подальшої їх передачі електронною поштою з дотриманням вимог законодавства у сфері захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах, а також за умови укладення органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними особами та фізичними особами —підприємцями з технічним адміністратором Порталу Дія договору приєднання.

До початку функціонування послуги може пройти півроку, адже Міністерство цифрової трансформації та Міністерство юстиції мають шість місяців з дня набрання чинності цією постановою, щоб забезпечити технічну можливість формування електронного відображення актового запису засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг "Портал Дія".