8 травня – Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця
Цьогорічна тема свята – «Усе, що ми робимо, йде від щирого серця»
Новини та події
08.05.2023

У чому сенс життя? Служити іншим і творити добро.

Арістотель

Сьогодні роль та значення роботи волонтерів неможливо переоцінити, це люди, які кожного дня допомагають, рятують, підтримують, привносять в нашу спільну перемогу.

З метою вшановувати об’єднану рішучість мільйонів самовідданих волонтерів, які взяли на себе місію служіння людям 8 травня прийнято відзначати Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Цьогорічна тема свята – «Усе, що ми робимо, йде від щирого серця».

Ідея Всесвітнього дня Червоного Хреста і Червоного Півмісяця виникла після Першої світової війни, коли на 14-й Міжнародній конференції Червоного Хреста обговорювалася «щорічна акція, яка могла б охопити весь світ... і стала б великим внеском у справу миру».

8 травня було обрано невипадково, оскільки саме цього дня у 1828 році народився засновник Міжнародного Комітету Червоного Хреста Жан Анрі Дюнан.

Живучи і працюючи деякий час в Алжирі, Анрі Дюнан відправляється в 1859 році на зустріч з французьким імператором Наполеоном III, щоб обговорити з ним деякі проблемні питання життя колоній. 24 червня він випадково стає свідком кривавої битви під Сальферино, результатом якої стали 40 тис. убитих і поранених. Дюнан вирішує створити систему добровільних медичних товариств, які могли б допомагати пораненим під час війни.

У 1863 році з’являється на світ його книга «Спогад про битву при Сальферино», а 29 жовтня 1863 року стає днем народження Червоного Хреста.

Перший «Міжнародний день Червоного Хреста», як його раніше називали, відзначався 8 травня 1948 року. Згодом офіційна назва цього дня змінилася і з 1984 року стала називатися «Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця».

Міжнародний Рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця – це найбільша гуманітарна організація в світі. Керуючись основоположними принципами, Рух надає допомогу постраждалим від надзвичайних ситуацій і збройних конфліктів.

Рух має в своїх лавах до 100 млн волонтерів та співробітників із 192 країн світу. Він складається з трьох компонентів:

• Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ);

• Міжнародна Федерація Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ і ЧП);

• 192 національні товариства Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

В Україні Товариство Червоного Хреста отримало офіційне визнання Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Женеві та стало повноправним членом Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця у 1993 році.

Діяльність Товариства Червоного Хреста України ґрунтується на Женевських конвенціях від 12 серпня 1949 року, а також на трьох Додаткових Протоколах до них від 8 червня 1977 року (І, ІІ) та від 8 грудня 2005 року (ІІІ). Діяльність ТЧХУ регламентується Законом України «Про Товариство Червоного Хреста України» 2014 р., Законом України «Про символіку Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала в Україні» 2010 р., Указом Президента України від 28.10.1992 №548/92 «Про Товариство Червоного Хреста України», а також Статутом Товариства Червоного Хреста України.

З 24 лютого 2022 року, коли відбулося загострення збройного конфлікту в Україні, Товариство Червоного Хреста України оперативно мобілізувало всі сили та ресурси й розпочало надавати допомогу постраждалому населенню. З 24 лютого 2022 року волонтери і співробітники Товариства Червоного Хреста України майже цілодобово працюють в різних куточках України.

Пріоритетами в діяльності Товариства Червоного Хреста України є:

• Підтримка внутрішньо переміщених осіб (ваучерна програма, облаштування місць тимчасового перебування, надання гуманітарної підтримки, проведення ПСП-заходів);

• Евакуація населення з «гарячих точок»;

• Транспортування маломобільних людей та осіб з інвалідністю з населених пунктів, де ведуться активні бойові дії;

• Доставка найнеобхіднішого до населених пунктів, де є гуманітарна криза;

• Підтримка населення на тимчасово окупованих чи щойно звільнених від окупації територіях;

• Навчання населення навичкам надання першої допомоги та забезпечення психосоціальної підтримки постраждалих родин.

Корисні ресурси:

World Red Cross and Red Crescent Day. https://cutt.ly/o6t7eXL

Товариство Червоного Хреста України. https://cutt.ly/a6t7uTA