24 квітня – Міжнародний день солідарності молоді
Сьогодні молодь – це рушій прогресу, генератор інноваційний ідей, це змінотворці, реформатори, за якими майбутнє України
Новини та події
24.04.2023

24 квітня відзначають Міжнародний день солідарності молоді.

Свято було створене в 1957 році, а дата для проведення Дня була приурочена до заключного засідання Бандунгської конференції країн Азії та Африки в 1955 році. Цей день покликаний привернути увагу суспільства до проблем, з якими стикається молодь.

Сьогодні молодь – це рушій прогресу, генератор інноваційний ідей, це змінотворці, реформатори, за якими майбутнє України.

Стрес, розлука з рідними, втрата житла не зламали українську молодь, під час війни молоде покоління стало ще більш солідарним, об’єднаним спільною ідеєю жити у вільній, незалежній країні. Наразі молоді люди волонтерять, служать у Збройних Силах України, навчаються та працюють, донатять, розробляють концепції відбудови України, вони готові робити все, щоб наблизити нашу перемогу та допомогти Україні вистояти та відновитися.

Вища школа адвокатури підтримує молодіжний рух та сприяє правоосвіті і правовій обізнаності дітей, підлітків, студентства. Виступає співорганізатором науково-практичних конференцій, правоосвітніх лекцій, фаховових дискусій та круглих столів, присвячених питаннях захисту прав дітей в умовах воєнного стану. Зокрема, проведено фахові дискусії «Онлайн-освіта в умовах воєнного стану: виклики, ризики та ефективні способи захисту прав» (https://cutt.ly/K5hwGsv), «Тимчасове переміщення та евакуація: правові механізми забезпечення безпеки дітей» (https://cutt.ly/A5hefO1), організовано круглий стіл «Захист прав дітей у воєнний час: сучасні виклики, загрози та шляхи їх подолання» (https://cutt.ly/M5hwC1O).

У рамках співпраці з Українською Гельсінською спілкою з прав людини відбувся вебінар «Пам’ятка дій педагога в ситуації булінгу. Відповідальність за цькування та правові поради щодо захисту прав». Досвідом з протидії булінгу з освітянською спільнотою поділилася Лариса Гретченко, адвокат, медіатор, керівник Центру «Адвокат дитини» Вищої школи адвокатури НААУ, заступник Голови Комітету з сімейного права НААУ (https://cutt.ly/P5hwRhk).

Наразі у Вищій школі адвокатури навчальну практику проходять студенти 4 курсу факультету правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія». Практика проводиться на підставі Меморандуму про співпрацю, укладеного 03.12.2020 року між факультетом правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Вищою школою адвокатури НААУ, що дає можливість здобувачам вищої освіти проходити практику на сучасній освітньо-правовій платформі, ознайомитися з особливостями адвокатської діяльності, підвищувати рівень практичної підготовки та переймати правозахисний досвід адвокатської спільноти (https://cutt.ly/35hwwKq).

За даними всеукраїнського соціологічного дослідження «Підлітки та їхнє життя під час війни: ставлення, цінності, майбутнє», проведеного за підтримки гуманітарної організації Plan International 87% підлітків зазначають, що найсуттєвіші зміни в їхньому житті відбулися під час повномасштабної війни, 83% хочуть навчитися забезпечувати себе у важкі часи, а 90% хочуть бути корисними під час відбудови України (https://cutt.ly/W5g5ssY).

Нині важливо підтримувати потенціал молоді, для цього в Україні передбачена низка молодіжних проєктів:

• U-Report В Україні проект було розпочато у 2015 році за ініціативи Міжнародного дитячого фонду ООН (UNICEF). U-Report – інструмент, що допомагає розповсюджувати думку молоді на суспільно важливі теми. Суть проекту полягає у тому, що щотижня вам надсилатимуть питання на певну тему, а ви – абсолютно вільні висловлювати власну думку. Завдяки проекту молодь може реально впливати на зміни у різних сферах, адже UNICEF вивчає результати опитувань та передає їх у спеціальні органи. Аби приєднатися до проекту варто просто відправити слово «СТАРТ» на номер 4224.

• Teenergizer! Освітній молодіжний проект із дуже влучною назвою, що з’явився в Україні у 2014 році. Усі, хто долучився до проекту, формують молодіжно-підліткове об’єднання, основне завдання якого – розповсюджувати інформацію про ВІЛ/СНІД та допомагати молоді, яка стикнулась з цією проблемою. Також організація займається питаннями гендерної дискримінації та толерантності, проводить неформальні заходи та тренінги, на які завітати може кожен охочий.

• One day at work Освітній проект формату короткострокових стажувань за різними напрямками для молоді віком від 14 до 20 років, яка ще не визначилась з майбутньою професією. Цікаво, що проект – суто ініціатива активних підлітків, які захотіли допомоги своїм одноліткам у виборі майбутньої професії. Стажування – відмінний спосіб випробувати професію на собі, відчути усі її плюси та мінуси і зробити остаточний вибір. Щоб стати стажером, всього лиш треба бути достатньо вмотивованим та гарно заповнити анкету відбору і чекати на результати!

• «Твоя країна» Про цей всеукраїнський молодіжний рух вже давно знають в усіх куточках України. Проект – унікальна можливість як об’їздити усю країну, так і стати представником свого міста та показати його мандрівникам. Кожен охочий може стати організатором екскурсії своїм краєм або ж учасником візиту до іншого міста. А головна мета проекту – знайомити молодих українців зі своєю країною та формувати між ними міцні зв’язки. Хочеш долучитися до руху? Просто заповни анкету на сайті проекту та чекай на відповідь!

• EdEra Унікальний освітній онлайн-проект для молоді, де кожен може знайти щось для себе. Команда творців – молоді небайдужі люди, які хочуть вивести українську освіту на вищий рівень. Вони створюють онлайн-курси повного циклу – від лекцій до книжок. Вчитися з EdEra завжди цікаво та захоплююче, адже у змісті курсів немає нудних лекцій та безглуздих завдань. Усе спрямоване на те, аби користувач курсу отримав якомога більше практичних знань та навичок (https://cutt.ly/15g3eVD).