21 вересня - Міжнародний день миру
Мир належить до базових цінностей людства нарівні з безпечним природним середовищем, водою, повітрям. Досягнення миру потребує спільних зусиль урядів, громад та окремих осіб
Новини та події
21.09.2023

21 вересня щороку світ відзначає Міжнародний день миру. Цей день був встановлений резолюцією 36/67 Генеральною Асамблеєю ООН від 30 листопада 1982 року https://tinyurl.com/58fvawr9 як кожен 3-й вівторок вересня. Пізніше, 7 вересня 2001 року резолюцією № 55/282 Генеральна Асамблея ООН ухвалила, що починаючи з 2002 року Міжнародний день миру буде щорічно відзначатися 21 вересня.

Підтверджуючи відданість України ідеалам миру та підтримуючи рішення Генеральної Асамблеї ООН, Указом Президента України від 05 лютого 2002 року в Україні також був установлений День миру, який відзначається щорічно 21 вересня — у Міжнародний день миру https://tinyurl.com/5df5drbm

Мир належить до базових цінностей людства нарівні з безпечним природним середовищем, водою, повітрям. Досягнення миру потребує спільних зусиль урядів, громад та окремих осіб. Лише розглядаючи досягнення миру як спільну мету, людство має шанс досягти у цьому успіху.

Тема Міжнародного дня миру 2023 - «Дії заради миру: наше зобов'язання щодо досягнення глобальних цілей». Вона закликає уряди, громади та кожну окрему людину визнати свою відповідальність у розбудові миру. Один зі шляхів до цього - спільна праця над досягненням Цілей сталого розвитку (ЦСР). Реалізація ЦСР має слугувати шляхом до наближення людства до мирного, справедливого і вільного від соціальних бар’єрів суспільства.

2023 рік є важливою віхою у досягненні ЦСР ще й тому, що Міжнародний день миру збігається з термінами проведення Саміту ЦСР, що відбувся 18-19 вересня. Це створює додаткову можливість відзначити прогрес у досягненні визначених ЦСР та ще раз підтвердити прихильність людства до досягнення миру.

Війни та конфлікти призводять до руйнувань, бідності та голоду. Сотні тисяч людей втрачають шанс на нормальне гідне життя, оскільки змушені залишити свої домівки й стикнутися з проблемами бідності, безробіття, відсутності даху над головою, можливості забезпечувати своїм дітям щасливе дитинство та впевненість в майбутньому. В сучасному глобальному світі практично жодна з країн не може залишитись осторонь. Руйнівні процеси війн та конфліктів завдають впливу й на країни, що не є їх учасниками, змушуючи їх протистояти зростанню проблем нерівності та поляризації суспільства. Тому задача досягнення миру - задача всього людства, але не всі країни сьогодні це розуміють, продовжуючи вдаватись до актів агресії. Українці знаються сьогодні на тому, що означає мати агресивного сусіда, як ніхто у світі.

Під час промови на 78-ій сесії Генеральної асамблеї ООН Президент США Джозеф Байден ще раз чітко визначив винуватця воєнного конфлікту, до якого тим чи іншим чином опинилися втягнуті сьогодні всі цивілізовані країни: “Вже другий рік Генеральна асамблея ООН ухвалює резолюцію щодо мирного врегулювання конфлікту у зв’язку з жахливою війною, провокацією росії проти свого сусіда України. Як і всі інші держави, США хоче, щоб ця війна припинилася, але ніхто не хоче припинити цю війну більше, ніж Україна. Ми найактивнішим чином підтримуємо Україну в тому, що стосується дипломатичного врегулювання цієї кризи, для забезпечення міцного миру. Але лише на росії лежить відповідальність за цю війну, лише у росії є можливість негайно припинити цю війну”. https://tinyurl.com/mvdvreuw