15 вересня - Міжнародний день демократії
Демократія, верховенство права та повага до прав людини є основою сталого, інклюзивного та мирного суспільства. Саме ці три основоположні цінності сприяють розвитку та захищають гідність і права кожної людини
Новини та події
15.09.2023

У Міжнародний день демократії ми згадуємо надію, яку вона дарує суспільствам, й звертаємо увагу на численні загрози для демократії, які існують у цей напружений та неспокійний час.

Антоніу Гуттеріш

Демократія, верховенство права та повага до прав людини є основою сталого, інклюзивного та мирного суспільства. Саме ці три основоположні цінності сприяють розвитку та захищають гідність і права кожної людини.

Сьогодні міжнародна спільнота відзначає День демократії, з метою наголошення на значенні ролі урядів світових країн в підтримці відкритої демократії, а також зосередження на системі цінностей, які просуває демократія, даючи громадянам можливість вільно приймати рішення щодо всіх аспектів свого життя.

Ця подія була запроваджена на підставі Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 62/7 від 8 листопада 2007 року. У Резолюції підкреслювалося, що демократія є універсальною цінністю, що заснована на вільному волевиявленні народу, який визначає свої політичні, економічні, соціальні та культурні системи, та на його активну участь у розв’язанні питань, що стосуються всіх аспектів його життя.https://shorturl.at/egqT2

Зацікавлений, добре освічений електорат є основою сильних демократичних суспільств. Створення середовища, в якому молоді люди відчувають, що їхні голоси мають значення, відіграє визначальну роль.

Відзначаючи Міжнародний день демократії у 2023 році, ООН фокусує увагу на розширенні можливостей для прийдешніх поколінь, адже сьогодення ставить перед молоддю нові виклики, обумовлені науково-технічним прогресом.

Йдеться насамперед про інформаційні війни, поширення дезінформації та недостовірної інформації в мережі Інтернет, що призводить до поляризації суспільства, створює умови для недовіри та сприяє ворожості. Негативно впливають на людину та прийняття нею свідомих рішень економічна нестабільність, стихійні лиха, епідемії та війни. https://shorturl.at/oQX69

Кліматична криза, яка тягне за собою проблеми з продовольством, брак води, посилення негативних природних явищ, призводить до посилення міграційних процесів, та безумовно, має свій вплив на демократію.

Сьогодні молодь повинна орієнтуватися у світі, в якому демократії загрожують дестабілізуючі фактори, оскільки вона є рушієм розвитку, інноваційності у прийнятті суспільно важливих рішень.

Нині важливо усвідомлювати, що кожен з нас повинен мати можливість брати повноцінну участь у прийнятті рішень, які впливають на наше життя тут і зараз.